Weleda
Weleda Baby

Dzieci Kochają Sztukę… i Naturę. Akcja społeczna Future Artist z okazji Dnia Dziecka 2020

📅 poniedziałek 01.06.2020 do niedziela 07.06.2020
Coroczna akcja projektu Future Artist „Dzieci Kochają Sztukę” tym razem odbędzie się pod hasłem „Dzieci Kochają Sztukę i Naturę”.

Stan pandemii uniemożliwił w tym roku przeprowadzenie tradycyjnej akcji plakatowej w przestrzeni miasta Katowice. Akcja pojawi się w przestrzeni miasta, ale na ekranach video – telebimach i infokioskach. Nie zabraknie jej też w przestrzeni wirtualnej – na stronach instytucji Katowice Miasto Ogrodów (www, FB, YouTube).
Autorem tegorocznej identyfikacji projektu jest Marcin Wysocki – uznany projektant, absolwent i obecnie doktorant na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Projekt tegorocznej akcji, podobnie jak projekty lat poprzednich, nie powstałby bez udziału dzieci. To prace stworzone przez nich podczas warsztatów twórczych z Ewą Kokot, stanowiły „bazę” na której pracował artysta.

10. akcją „Dzieci Kochają Sztukę” – pomysłodawczyni projektu Ewa Kokot pragnie skłonić każdego z nas do uczestnictwa w kulturze; zwrócić uwagę na sposoby, w jakie dorośli mogą umożliwić dzieciom kontakt ze sztuką, naturą i procesem tworzenia. Akcja ma uświadomić nam wszystkim jak ważna jest w dzisiejszych czasach troska o stan środowiska naturalnego i podejmowanie działań na rzecz ochrony przyrody.

„Wierzę, że przesłanie zawarte w tegorocznym motywie przewodnim akcji brzmiące DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ… I NATURĘ skłoni dorosłych mieszkańców miasta do wybrania się wraz z dziećmi na łono przyrody, przyjrzenia się jej doskonałemu pięknu i uświadomienia sobie, że nasze własne istnienie, a tym bardziej, życie naszych pociech i kolejnych pokoleń ludzi, jest ściśle zależne od stanu środowiska przyrodniczego. Dobitnie pokazała nam to obecna pandemia”.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Ogromne podziękowania należą się firmie Visual Effect, która podobnie jak w roku ubiegłym, udzieliła bezpłatnego wsparcia akcji.

Idea: Ewa Kokot
Autorka plakatu: Marcin Wysocki / marcinwysocki.pl
Organizator: Katowice Miasto Ogrodów
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury