Self-care

Drzwi Otwarte we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Przyjdź na warsztaty i odkryj ofertę kreatywnych zajęć artystycznych!

Wrocław, ul. Kuźnicza 29A
📅 sobota 21.09.2024
Drzwi Otwarte we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi w wieku od 1-7 lat na warsztaty artystyczne w ramach Drzwi Otwartych, które odbędą się w sobotę 21 września w godzinach 11:00-14:45. Jest to świetna okazja, by zobaczyć, jak wyglądają zajęcia w Fundacji, poznać prowadzące i zapisać się na nowy semestr.

Dodatkowo przypominamy, że w ramach „Strefy otwartej edukacji” osoby z rodzin w trudnej sytuacji materialnej mogą uczestniczyć w warsztatach w semestrze zimowym bezpłatnie.

Drzwi otwarte – poznaj ofertę kreatywnych zajęć artystycznych

Na Drzwi Otwarte organizatorzy zapraszają już 21.09.2024 r. od godziny 11:00 do 14:45! W tym czasie można wziąć udział w następujących zajęciach:

• 11:00-11:40 Wesołe Szkraby (1–2,5 lat, prowadzi Dżesika Zemsta)
  • 12:00-12:30 Zajęcia plastyczne (5–6 lat, prowadzi Dorota Bernatowicz)
  • 12:40-13:10 Zajęcia teatralne (5–6 lat, prowadzi Alicja Uske)
  • 13:20-13:50 Zajęcia muzyczne (5–6 lat, prowadzi Monika Jeszke)
  • 12:40-13:40 Figle i wybryki w krainie plastyki (3,5–4,5 lat, prowadzi Dorota Bernatowicz)
  • 13:30-14:10 Żłobek Artystyczny (2,5–3,5 lat, prowadzi Alicja Uske)
  • 14:00-14:45 Muzyczny Teatrzyk (3,5–4,5 lat, prowadzi Monika Jeszke)

Zapisu można dokonać mailowo pod adresem: koordynator@centrumtworczosci.pl.

W treści maila należy podać imię i nazwisko dziecka, nazwę warsztatów oraz (w przypadku zajęć Wesołe Szkraby i Żłobek artystyczny) liczbę opiekunów. Wstęp dla rodziców jest bezpłatny.

Cena za udział w pojedynczych warsztatach wynosi 15 zł (koszt materiałów).

Rekrutacja na zajęcia w semestrze zimowym 2024/2025

Centrum Twórczości Dziecka to fundacja, która od ponad 25 lat dba o edukację kulturalną mieszkańców Wrocławia w ramach hasła „Radość tworzenia z radością dzielenia”. W ofercie na nowy semestr znajdują się zajęcia teatralne, ruchowe, muzyczne i plastyczne dla dzieci od 1. miesiąca życia, młodzieży i dorosłych. Warsztaty prowadzone są w godzinach popołudniowych w siedzibie Centrum przy ul. Kuźniczej 29a (budynek Kalambura, I i II piętro).

Opisy poszczególnych warsztatów oraz formularz zapisu znajdują się na stronie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka: centrumtworczosci.pl.

Czy i jak motywować dzieci

Centrum organizuje także warsztaty artystyczne dla szkół i przedszkoli. Zapisy dla grup zorganizowanych odbywają się mailowo: centrum@centrumtworczosci.pl.

Bezpłatny udział w warsztatach dla osób w trudnej sytuacji materialnej

Jednym z najważniejszych celów Fundacji jest zapewnienie dostępu do edukacji kulturalnej osobom z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. W ramach „Strefy otwartej edukacji” 10% miejsc na każdych warsztatach zarezerwowane jest dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na odpłatny udział w zajęciach.

Co trzeba zrobić, żeby skorzystać z bezpłatnych warsztatów?

• Wypełnić formularz zgłoszeniowy na warsztaty artystyczne a stronie Fundacji i w uwagach zaznaczyć swoje zainteresowanie bezpłatnym udziałem w zajęciach.
  • Wykazać dochód na osobę w rodzinie nieprzekraczający 1800 zł netto miesięcznie (udokumentowany ubiegłorocznym zeznaniem podatkowym PIT).
  • Wypełnić oświadczenie przekazane mailowo przez koordynatora po potwierdzeniu zapisu i dostarczyć je do biura Fundacji najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem zajęć.

Rabat za polecenie warsztatów

Od tego semestru Centrum wprowadza dodatkową promocję dla osób, które zapiszą się na warsztaty. Za polecenie zajęć w Fundacji znajomemu obie strony otrzymują 5% rabatu na semestr zajęć.

Co trzeba zrobić, by otrzymać zniżkę?

• Zapisać się na wybrane warsztaty bazowe we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka przez formularz na stronie centrumtworczosci.pl.
  • Polecić dowolne warsztaty znajomemu.
  • W formularzu zgłoszeniowym w rubryce „uwagi” wpisać imię i nazwisko znajomego, który zapisał się na zajęcia.
  • Po wysłaniu zgłoszenia skontaktuje się z Tobą koordynator, by potwierdzić zniżkę.