Banery Maniek

HARMONOGRAM WYDARZEŃ W ŁODZI

2 kwietnia 2015 czwartek
Teatr Zamiast: STRACHOZJADACZ

Organizacja wystawy tematycznie związanej ze spektaklem "Tajemnice kwiatu paproci". Dzieci dowolną techniką tworzą prace plastyczne, same też biorą udział w rozmieszczaniu ich w przestrzeni teatru, poznając jego kulisy.

Organizację wystawy nadzorują Przemysław Jaszczak i Magda Żarnecka.
Odbiorcami są podopieczni świetlicy środowiskowej z dzielnicy Łódź-Widzew, uczniowie szkół podstawowych z dzielnicy Łódź-Widzew oraz chętne dzieci

Przemysław Jaszczak – reżyser spektaklu Tajemnice kwiatu paproci, absolwent wydziału reżyserii teatru lalek PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu
Magda Żarnecka – autorka tekstu/scenariusza spektaklu Tajemnice kwiatu paproci, dramatopisarka, absolwentka specjalizacji teatrologicznej Uniwersytetu Łódzkiego

Miejsce: Teatr Zamiast / WI-MA
Łódź, ul. Piłsudskiego 135

2 kwietnia 2015, czwartek
godz. 11:00, 12:00 (spotkanie z twórcami spektaklu), 17:00
Teatr Zamiast: TAJEMNICE KWIATU PAPROCI

Spektakl zrealizowany w konwencji teatru plastycznego, teatru ruchu i teatru cieni. Klimat przedstawienia pozostaje w ścisłym związku z dziecięcym zamiłowaniem do bezpiecznego i „kontrolowanego” strachu, jakiego dostarczają baśnie. Wszystko przedstawiane jest jednak w lekki i zabawny sposób, a całości towarzyszą multimedialne projekcje.
Tekst oparty jest na motywach ludowej legendy o kwiecie paproci, który spełnia życzenia i zapewnia bogactwo temu, kto go odnajdzie. Przedstawienie podejmuje zatem temat chciwości, ubóstwa i nietolerancji z tego płynącej – główny bohater początkowo znajduje się w złej sytuacji materialnej. Jest z tego powodu wyszydzany i prześladowany. To właśnie w magicznej roślinie upatruje rozwiązanie swoich problemów.

O godz. 12.00 młodsi i starsi widzowie spektaklu będą mieli możliwość rozmowy o procesie powstawania przedstawienia, dzieci będą mogły zadawać pytania, odbędzie się także dyskusja o pokonywaniu lęków.

Prowadzenie: Przemysław Jaszczak, Magda Żarnecka, Magda Bielecka, Piotr Soroka, Adam Królikowski

Miejsce:  Teatr Zamiast / WI-MA
Łódź, Piłsudskiego 135

Więcej informacji na stronie : http://dotknij-teatru.pl/