Banery Maniek

29.11.2014
Łódź Vera Sport,
ul. Siewna 15.

Wilki Łódzkie to jedyna w województwie łódzkim drużyna futbolu amerykańskiego. W swoich szeregach skupia zawodników z różnych miast regionu, zdecydowaną większość stanowią jednak zawodnicy z Łodzi i Pabianic. Drużyna powstała w 2010 roku i zaczęła swoje zmagania ligowe od futbolu ośmioosobowego, po pierwszym sezonie rywalizacji wywalczyła awans do drugiej ligi już w futbolu jedenastoosobowym. Ten sezon tez okazał się bardzo udany dla zawodników z województwa łódzkiego i jako beniaminek po raz kolejny wywalczyli awans, tym razem do pierwszej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Obecny sezon, jako pierwszy w pierwszej lidze był bardzo nierówny w wykonaniu Wilków, potrafili wygrywać mecze z trudnymi przeciwnikami, ale też przegrywać w nieoczekiwany sposób. Udało się jednak wykonać plan i Wilki utrzymały się w pierwszej lidze, udało się to jednak dopiero po meczu barażowym.
Drużyna Wilków początkowo była ściśle związana z miastem Pabianice, a jej nazwa była inspirowana 15 pułkiem piechoty Wojska Polskiego II RP „Wilków”, który między innymi bronił miasta podczas Ii wojny światowej. Nazwa jest również nawiązaniem do wilków, jako zwierząt stadnych, groźnych i zaciekłych.

www.krwinka.pl