Weleda

DOGadajmy się!

📅 sobota 08.08.2015 do niedziela 09.08.2015
DOGadajmy się!

Warsztaty przeprowadzone będą przez doświadczonych specjalistów z zakresu psiej behawiorystyki, w formie miłej dla dzieci zabawy, w towarzystwie specjalnie wyszkolonych do tego celu psów. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, o czym większość dzieci wie, dlatego organizatorzy chcą pokazać najmłodszym, którzy często zaczepiają spotkane na spacerze obce czworonogi, jak należy się zachować w takiej sytuacji.

Zajęcia mają uwrażliwić dzieci na potrzeby psów, uświadomić z jakimi obowiązkami wiąże się posiadanie czworonożnego przyjaciela, a w szczególności jak bezpiecznie przebywać w jego towarzystwie. Po ukończeniu warsztatów dziecko powinno wiedzieć jak bezpiecznie podejść do psa, a w których sytuacjach absolutnie nie należy tego robić. Nauczy się rozpoznawać mowę psiego ciała, zwłaszcza sygnały oznaczające chęć do zabawy, agresję, strach czy uległość.

Nie zabraknie także solidnej porcji informacji o tym jak bawić się z psem, jak go karmić i kiedy nagradzać. Nad każdą częścią zajęć czuwać będzie doświadczona kadra. Najmłodsi będą mieli okazję poćwiczyć z przedstawicielami ras Golden Retriever, Labrador i Cocker Spaniel.

Głównym celem warsztatów jest nauka przez zabawę, zapoznanie z zasadami bezpiecznego kontaktu z psem, uwrażliwienie na jego potrzeby oraz uświadomienie najmłodszym jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie (przyjaciel, ratownik, policjant, terapeuta). Warsztaty będą także dobrą okazją do przełamania dziecięcego lęku przed czworonogami pod okiem specjalisty.

Warsztaty "DOGadajmy się" odbędą się w sobotę i niedzielę, 8 i 9 sierpnia w Parku Handlowym Bielany w godzinach 11 – 19. Udział w warsztatach jest bezpłatny.