Weleda

Dobre Miastko. Warzywa z podróży – książka dla dzieci

📅 środa 10.02.2021 do środa 24.02.2021
Dobre Miastko. Warzywa z podróży - książka dla dzieci

Udaj się w niezapomnianą podróż dookoła świata,
nie ruszając się z domu!

Przed nami drugi tom serii o mieszkańcach Dobrego Miastka. Jeśli nie poznaliście jeszcze rodziny Wiśniewskich i ich sąsiadów, nie martwcie się. W tej części serii będziecie im towarzyszyć podczas kolejnych przygód.

Motywem przewodnim tego tomu są warzywa i owoce. Ania i Józek, wyjątkowo dobrane małżeństwo, prowadzą zieleniak „ Od arbuza do ziemniaka”. Mieszkańcy Dobrego Miastka znają to miejsce doskonale. Przychodzą do Ani i Józka nie tylko po rzadko spotykane w naszym kraju warzywa i owoce, ale też po opowieści o dalekich podróżach małżeństwa. Młodzi znani są również z organizowania warsztatów, podczas których można nie tylko poznać ciekawostki np. o mangoldach, ale również zasiać własną marchewkę.

Nie zapominajmy jednak, że nie samymi owocami i warzywami człowiek żyje. Potrzebuje też miłości – i tutaj będziecie świadkami rodzącej się relacji pana Alfreda Pączka i … tego nie możemy wam zdradzić.

Dąb Dobromysł wie również, że ze wszystkich nasion świata, najcenniejsze są nasiona … tego też dowiecie się podcza lektury „Warzyw z podróży”.

Czego jeszcze dowiecie się z tego tomu? Że czasami nasze plany musimy w ostatniej chwili zmienić. Nie oznacza to jednak, że plan B musi być gorszy od pierwotnego pomysłu.

Sięgnijcie po Dobre Miastko, by odnaleźć to, co w życiu jest naprawdę ważne!

Justyna Bednarek potrafi zainteresować i rozbawić do łez nie tylko małych, ale również dorosłych czytelników.

Justyna Bednarek (ur. 1970), z wykształcenia romanistka, pisarka dla dzieci, autorka ponad czterdziestu książek, w tym „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, które weszły do kanonu lektur szkolnych, „Pięciu sprytnych kun”, „Babcochy” czy też serii o Dusi i Psinku-Świnku. Za swoje książki dostała wiele nagród literackich (m. in. Warszawską Nagrodę Literacką, nagrodę Empiku „Przecinek i kropka” czy nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego). Zanim spełniła swoje marzenie o pisaniu bajek, przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, najdłużej – w miesięczniku Kuchnia. W tym czasie współtworzyła kilka książek o tematyce kulinarnej. Mieszka w Warszawie, ma troje dzieci, trzy psy, kota i dwie kury. Oraz spore stado moli.

Dane wydawnicze:
tytuł: „Dobre Miastko. Warzywa z podróży” | autorka: Justyna Bednarek | ilustracje: Agata Dobkowska | Wydawnictwo Zielona Sowa | s.64| format: 128×198 | cena: 19,99 zł | EAN: 9788381548304 | Wiek: 6+

Premiera: 10 lutego 2021 roku

Dobre Miastko. Warzywa z podróży - książka dla dzieci