Królik i Misia

Dni Myślenic

📅 sobota 30.07.2011 do niedziela 31.07.2011
Dni Myślenic

radycyjnie podczas imprezy wystąpią gwiazdy Polskiej sceny. W sobotę o godz. 20.30 zagra Dżem, a w niedzielę od 19.30 – Feel. W pierwszy dzień przed głównym koncertem będzie można usłyszeć My Way – zdobywcę nagrody specjalnej przeglądu muzycznego Kwadrat (organizowanego przez Park Rozrywki), przyznaną przez burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Macieja Ostrowskiego oraz Dżem. W świat Beatlesów w niedzielny wieczór porwie publiczność zespół Liverpool. Z kolei Alternatywne brzmienia w sobotnie popołudnie zapewni Radio Propaganda – nowy projekt Jarka "Maxa" Szklarczyka – założyciela m.in. zespołu Druga Strona Lustra.

W poszukiwaniu Skarbu Inków

Nowym przedsięwzięciem organizatorów jest gra miejska, podczas której zarówno mieszkańcy jak i turyści będą mogli poznać bliżej zabytki i historię Myślenic. Zabawa oparta jest na legendzie, która podaje, iż na terenie miasta mieszka potomek Inków, a jego przodkowie zakopali na tutejszych terenach skarb, którego to właśnie będą szukać uczestnicy zabawy. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody. Udział mogą wziąć zarówno osoby indywidualne jak i kilkuosobowe drużyny. Karty zawodnicze oraz regulamin i szczegółowe informacje będą dostępne już wkrótce na stronie www.myslenice.pl oraz na profilu Miasta i Gminy Myślenice na Facebooku.

Myślenickie rekordy

Podczas dwudniowej imprezy Myśleniczanie i przyjezdni będą mogli przyczynić się do ustanowienia różnorodnych rekordów. Po koncercie Dżemu wraz z instruktorami Myślenickiej Szkoły Tańca Samba, na plaży trawiastej zostanie odtańczona Zumba. Jest to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę świetnej imprezy i porywa do wspólnej zabawy. Trenerzy krok po kroku zaprezentują cały układ, który następnie kilkakrotnie zostanie odtańczony przez wszystkich zebranych.

W niedzielę zapraszamy wszystkich plażowiczów. Zachęcamy rodziny, grupy przyjaciół, znajomych do wspólnego plażowania – wystarczy zabrać ze sobą ręcznik lub koc i okulary słoneczne. Uczestnicy zabawy będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody. W razie brzydkiej pogody zapraszamy z kolorowymi parasolami, przydadzą się też kalosze.

Kolejny rekord w niedzielny wieczór pobijemy wraz z zespołem Feel.

* * *

Zarówno w sobotę i w niedzielę zabawę na plaży trawiastej zaczynamy od godziny 13.00 . Konkursy dla dzieci poprowadzi Leszek Zduń (którego mogliśmy oglądać m.in. w znanym serialu Rodzina Zastępcza). Podczas Pikniku Europejskiego (sobota) wszyscy chętni będą mogli wykazać się wiedzą na temat UE. Pokazy tańców towarzyskich i cheerleaderek zapewni w sobotę i w niedzielę Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Podziwiać będziemy również popisy DJ-ów (sobota), występy karaoke, uczniów ze szkoły muzycznej "Yamaha"(niedziela), Pauliny Bisztygi (niedziela) oraz innych muzyków z naszego regionu. Sympatycy gier i zabaw będą mogli "toczyć" się w plastikowej kuli – Zorbing lub zagrać w grę planszową – Mega Twister.

Podczas Dni Myślenic odbędzie się również wiele imprez towarzyszących zarówno kulturalnych jak i sportowych. Ich organizatorami są m.in. Dom Grecki, Myślenicki Ośrodek Kultury oraz Myślenickie Towarzystwo Kultury. Odbędą się również turnieje Petanque, Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego i turniej strzelecki.

Szczegółowy program Dni Myślenic