CITY TRAIL Junior we Wrocławiu

📅 sobota 30.01.2016
CITY TRAIL Junior we Wrocławiu

Zawody CITY TRAIL Junior towarzyszą biegom z serii Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nedrlanden. To biegi przełajowe na dystansie 5 km, odbywające się w 10 lokalizacjach. Biegi dla dzieci i młodzieży są nieodłączną częścią imprez dla dorosłych. Miasta, w których odbywa się cykl to: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. W każdym z tych miast w edycji 2015/2016 odbędzie się po 6 imprez. Aby zostać sklasyfikowanym, a to oznacza m.in. otrzymanie pamiątkowego medalu na zakończenie cyklu, należy wystartować co najmniej 4 razy – niekoniecznie w jednym mieście.

Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2 zł, uiszczane w dniu biegu, z których 1 zł pokrywa koszty organizacyjne, a druga złotówka jest przeznaczana na cele charytatywne. Nowością w cyklu są karnety – można zapisać dziecko na cały sezon z góry – wtedy opłata za 6 biegów to 10 zł, które wpłaca się za pomocą płatności elektronicznych. – W tym sezonie postanowiliśmy wspierać potrzebujące dzieci, stąd połowa wpisowego będzie przeznaczana na konkretny cel – będziemy go podawać przed rozpoczęciem danej kolejki zawodów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić do skarbonki więcej niż 2 zł – cała nadwyżka będzie oczywiście przekazana dzieciom – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

Biegi dla dzieci rozpoczynają się zawsze o godz. 9:30. Młodzi biegacze startujący w CITY TRAIL Junior są podzieleni na 5 kategorii wiekowych. Każda z nich startuje na dystansie dopasowanym do wieku. Dzieci do 5 lat (bez dolnej granicy wieku) biegają 300 metrów. Ten sam dystans, ale w oddzielnej klasyfikacji pokonuje kolejna kategoria wiekowa – 6-7 lat. Dzieci w wieku 8-9 lat biegają 600 metrów. 10-, 11- i 12-latkowie mają do pokonania 1km. Najstarsza kategoria – 13-16 lat startuje na 2 km.

CITY TRAIL Junior we Wrocławiu:

19 września 2015
10 października 2015
21 listopada 2015
2 stycznia 2016
30 stycznia 2016
27 lutego 2016

W poprzedniej edycji zawodów, w 60 biegach wzięło udział ponad 2100 młodych biegaczy. Ponad 40% stanowili najmłodsi – do 7 lat.

Organizatorem cyklu jest Stowarzyszenie Grand Prix Poznania. Patronat nad zawodami objął Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak. Szczegółowe informacje o CITY TRAIL Junior znajdują się w REGULAMINIE cyklu. Więcej o imprezie przeczytacie na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.