Akademia tańca

📅 środa 14.12.2011 do sobota 24.12.2011
Choinka darczyńców na rzecz fundacji Dom w Łodzi  amk

Choinka darczyńców – tym razem dla fundacji Dom w Łodzi

"Gazeta Wyborcza" zaczyna ubierać Choinkę Darczyńców.
Całkowity dochód ze sprzedaży ozdób, które na niej zawisną, zostanie przekazany podopiecznym fundacji Dom w Łodzi.

Każdego roku "Gazeta Wyborcza" wspiera wybraną organizację pożytku publicznego. W 2011 r. jest to fundacja Dom w Łodzi, która cztery lata temu przy ul. Wierzbowej stworzyła dom dziecka dla ciężko chorych dzieci, porzuconych przez biologiczne rodziny. To pierwsza i jedyna tego typu placówka w Polsce. Ma teraz pod opieką dziewięcioro dzieci w wieku od trzech do szesnastu lat.

Każde dziecko cierpi na przewlekłe schorzenie, dlatego ich dzień zaczyna się od podawania leków, inhalacji, zabiegów. Codziennie mają rehabilitację ruchową i logopedyczną, są też pod stałą opieką psychologa i pedagoga, a raz w tygodniu jeżdżą na hipoterapię. Starsi podopieczni chodzą do szkoły, najmłodsi mają zajęcia w domu.

Fundacja zatrudnia sześć opiekunek, psychologa, pedagoga, logopedę i pracownika socjalnego. Dochodzą rehabilitanci i pielęgniarki. – Nasze dzieci muszą mieć całodobową opiekę pielęgniarską i lekarza na telefon – mówi Jolanta Bobińska, prezes fundacji Dom w Łodzi.

Fundacja otrzymuje dotację z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale sama musi się postarać co najmniej o 200 tys. zł rocznie, bo koszty utrzymania tak poważnie chorych dzieci są bardzo wysokie. – Ale to i tak mało – mówi Bobińska. – Musimy zebrać dużo więcej, aby wystarczyło jeszcze na turnusy rehabilitacyjne i sanatoria.

Od grudnia 2007 r. fundacja jest organizacją pożytku publicznego, może ją wesprzeć każdy, odpisując 1 procent podatku. Pomagają też sponsorzy. – Mamy wielu przyjaciół, oddanych wolontariuszy, ale najbardziej potrzebujemy "jednoprocentówek" – mówi Jolanta Bobińska. – Marzymy o nowej siedzibie, bo w obecnej z trudem się mieścimy. Przydałby się bus lub duży, siedmiomiejscowy samochód do przewożenia dzieci. Teraz, gdy chcemy jechać całą grupą, musimy zamawiać transport albo korzystać z samochodów pracowników czy wolontariuszy.

Mieszkańcom wyjątkowego domu przy ul. Wierzbowej 13 GW dedykuje w tym roku wszystkie gazetowe akcje charytatywne, w tym tę najbardziej wyjątkową – Choinkę Darczyńców.

Nasze drzewko ubieramy od dziś do 24 grudnia. Każdy z darczyńców może zawiesić na niej średnią bombkę (koszt 200 zł), dużą (400 zł) i wielką (800 zł).

Jak zostać darczyńcą Domu w Łodzi i cieszyć się wyjątkową ozdobą na naszym drzewku?

Należy przesłać pieniądze na konto:

Fundacja Dom w Łodzi, 91-426 Łódź, ul. Wierzbowa 13,
KRS 0000263103,
nr konta PKO BP 6210203408 0000430201 716018.

Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie na adres bartosz.jozwiak@lodz.agora.pl potwierdzenia przelewu i logotypu Państwa firmy (w formacie: JPG, CDR, EPS, TIFF). Jeśli potwierdzenie dotrze do nas do godz. 14, gwarantujemy, że Państwa bombka znajdzie się na choince następnego dnia.
Jeśli nie mają Państwo możliwości przesłania potwierdzenia przelewu e-mailem, prosimy o dostarczenie go do siedziby "Gazety": Łódź, ul. Sienkiewicza 72, bądź przesłanie faksem pod nr 42 631 60 69 (w przypadku przesyłania faksem prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. 42 631 60 67).

Bombkę można też zdobyć, wykupując ogłoszenie w "Gazecie Dzieci dla Dzieci", która ukaże się 23 grudnia.
Informacje w dziale sprzedaży: 42 63 16 162, 42 63 16 176. Partnerem tego dodatku jest Urząd Miasta Łodzi.

Na podstawie portalu gazeta.pl