Królik i Misia

Certyfikaty Miejsce Przyjazne Maluchom przyznane!

📅 środa 31.10.2012 do środa 14.11.2012
Certyfikaty Miejsce Przyjazne Maluchom przyznane!

W sumie otrzymało je ponad 140 miejsc, w tym po raz pierwszy 27 spoza Krakowa. Dla rodziców, którzy zobaczą w jakimś miejscu naklejkę akcji, stanowi to gwarancję, że ich dzieci na pewno nie będą się tam nudzić!

Mimo, że w niedzielne przedpołudnie pogoda nie sprzyjały spacerom to Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie przeżyło prawdziwe oblężenie. Uroczystemu rozdaniu certyfikatów w VII edycji akcji "Miejsce Przyjazne Maluchom” towarzyszyły warsztaty dla dzieciaków, na których pojawiło się kilkuset rodziców ze swoimi pociechami. Maluchy miały do swojej dyspozycji klocki lego duplo, mogły uczyć się origami i robienia przedmiotów z filcu, były zabawy na równoważniach, deskorolkach czy zajęcia plastyczne. W tak doborowym towarzystwie odbyło się wręczanie certyfikatów, tym miejscom, które tworzą u siebie atmosferę przyjazną dzieciakom, które są przyjazne rodzinom z małymi dziećmi, które respektują szczególne potrzeby najmłodszych, w których obecność najmłodszych nie jest problemem. Głównym celem akcji jest znalezienie i promocja miejsc tych.

W tym roku po raz pierwszy akcja objęła nie tylko Kraków, ale także całą Małopolskę. Było to możliwe ponieważ Wrota Małopolski podjęły się roli koordynatora akcji w regionie. Dzięki zaangażowaniu Brzeska, Chrzanowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Gorlic, Myślenic, Nowego Sącza, Nowego Targu, Tarnowa, Trzebini i Wieliczki możemy mówić o ogromnym sukcesie akcji.

Organizatorami akcji są PR Inspiration oraz Gazeta Wyborcza. Patnerem akcji są Wrota Małopolski.

Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy certyfikat otrzymał także Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Te miejsca w Małopolsce mogą pochwalić się certyfikatem "Miejsca Przyjaznego Maluchom”:
Lista miejsc: http://www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl/miejsca-przyjazne-maluchom