Bullerbynowe Lato w Mieście 2015

📅 niedziela 26.07.2015
Bullerbynowe Lato w Mieście 2015

Jeśli Twoje dziecko:

• chce się doskonale bawić podczas wakacji,
  • nie chce lub nie jest jeszcze gotowe na nocowanie poza domem,
  • chce poznać nowe koleżanki i kolegów, żeby wspólnie spędzać czas,
  • pragnie korzystać z możliwości i atrakcji, które oferuje miasto latem,

UCZESTNICY:

Zapraszamy dzieci od 6 do 10 roku życia.

W każdym tygodniu grupa może liczyć 20 dzieci.

Spędzać czas z dziećmi będą 3 wychowawczynie, czyli Bullerbynowe Ciocie.

PROGRAM:

Pierwszy dzień (niedziela, 11:00-13:00): dzieci wspólnie z rodzicami spędzą czas z wychowawcami. Będzie to czas na pierwsze wspólne zabawy oraz częstowanie się smakołykami, które przyniesiemy. Dzięki poznawaniu się na bezpiecznym gruncie, w towarzystwie rodziców, dzieciom łatwiej będzie spotykać się w kolejne dni. Rodzice natomiast będą mogli nabrać pewności, że oddają dzieci w dobre ręce.

Ramowy plan kolejnych dni:

8:30 – 9:00 – przyjazd dzieci
9:15 – krąg otwierający dzień (rozpoczęcie wspólnych zajęć, wymiana pomysłów)
9:45-12:30 – aktywności na świeżym powietrzu, wyprawy, zwiedzanie, swobodna zabawa
12:30 – obiad
13:00 – 13:45 – sjesta (czas na wyciszenie, spokojne gry i zabawy, poobiedni relaks)
13:45 – 17:00 – aktywności na świeżym powietrzu, wyprawy, zwiedzanie, swobodna zabawa
17:00 – krąg zamykający dzień (podsumowanie i domknięcie dnia, wymiana wrażeń)
17:30 – odbiór dziecka

Będziemy spotykać się codziennie od 8:30/9:00 do 17:30. W tym czasie będziemy wspólnie odwiedzać interesujące miejsca w 20140702_143616Warszawie, w których można przyjemnie spędzić czas. Nie zabraknie też miejsca na swobodną zabawę i aktywność taką, na jaką akurat mamy ochotę. W połowie dnia zjemy obiad, by potem znów zająć się zabawą, wykorzystując swoje pomysły, wyobraźnię oraz zainteresowania. Codzienne spotkania zakończymy wspólnymi kręgami, dzięki którym zdobywamy umiejętności psychospołeczne potrzebne do skutecznego i bezprzemocowego porozumiewania się z rówieśnikami i dorosłymi.

Miejsca, które być może odwiedzimy (mogą się zmienić w zależności od potrzeb dzieci, pogody i innych czynników):

Centrum Nauki Kopernik,
basen (odkryty),
Park Ujazdowski,
park linowy,
przepłyniemy promem na plażę nad Wisłą
A poza tym:

możemy grać w planszówki, gotować, tworzyć budowle z kartonów, biżuterię, malować, robić wielgachne bańki mydlane, grać w siatkówkę balonami z wodą, czytać książki, grać w gry terenowe… (jak widać pomysłów jest więcej niż czasu na ich realizację – zobaczymy, co uda nam się zrobić :))
Nie tworzymy specjalnie zaplanowanego, sztywnego programu zajęć, bo nie wiemy, na co aktualnie dzieci będą miały ochotę. Nie chcemy niczego narzucać, ograniczać spontaniczności ani swobody. To dzieci, wraz z wychowawcami, są ekspertami od tego, jak spędzać czas, by było to dla nich interesujące. Z naszych doświadczeń wynika, że otwartość na działania grupy, elastyczność, pasja i uważność na potrzeby dzieci pozwala stworzyć najlepszą zabawę. Chcemy pozwolić dzieciom na kreatywność, zachęcać je do nieszablonowego myślenia i poznawania świata przez zabawę. Zadaniem naszych wychowawców jest inspirować, towarzyszyć w zabawie, wspólnie poznawać otaczający świat oraz dbać o to, by każdy czuł się dobrze i bezpiecznie.

WYCHOWAWCY:

Największą wartością dla nas są relacje oparte na wzajemnym szacunku. Nasi wychowawcy rozumieją potrzeby dzieci i rodziców, są absolwentami Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, której program oparty jest na książce autorstwa A. Faber i E. Mazlish "Jak mówić do dzieci, żeby nas słuchały i jak słuchać żeby do nas mówiły". Są to osoby, które mają doświadczenie w pracy z dziećmi i współpracowały już przy innych projektach Fundacji.

Nasi wychowawcy stale się rozwijają i doskonalą swój warsztat pracy. Przekazują dzieciom umiejętności psychospołeczne nie tylko prowadząc zajęcia, ale przede wszystkim dając im przykład własną postawą.

KOSZT: 610 zł

obejmuje:
– obiad i podwieczorek,
– opiekę doświadczonych wychowawców Bullerbyn,
– wejściówki do miejsc, które będziemy odwiedzać,
– bilety ZTM do przemieszczania się po mieście,
– ubezpieczenie NNW.

Rezerwacja zagwarantowana po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i wpłacie zaliczki na poczet udziału w projekcie w wysokości 240 zł za osobę.

Zaliczkę należy wpłacić nie później niż 5 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji. Po tym terminie wstępna rezerwacja wygasa.

Wpłata pozostałej kwoty najpóźniej na 5 dni przed datą rozpoczęcia turnusu – turnus I do 23.06.2015r., turnus II do 01.07.2015r., turnus III do 21.07.2015r.
Uwaga! Jeżeli zapis nastąpił po 10 dniu przed datą rozpoczęcia turnusu, należy wpłacić od razu całą kwotę.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (kliknij)

WAŻNE DOKUMENTY:

KONTAKT:

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej: Monika Marchlińska 517216735, latowmiescie@bullerbyn.pl