Jadzia Pętelka

Bioculturowe Kino dla Dzieci – Księga życia (Book of life; 2014)

Biocultura Cafe, Sokołowska, Warszawa
📅 niedziela 30.10.2016
księga życia film bioculturacafe
Historia dwójki przyjaciół, mieszkańców małego, meksykańskiego miasteczka, rywalizujących o względy pięknej córki burmistrza. Los całej trójki staje się przedmiotem zakładu dwóch potężnych bóstw. La Muerte włada krainą Pamiętanych. Zamieszkują ją zmarli, którzy są obecni w sercach żyjących najbliższych. Przeciwieństwem tego świata, pełnego szczęścia, jest przygnębiająca Kraina Zapomnianych, którą włada Xibalba. Ta niezwykle barwna opowieść jest głęboko zakorzeniona w meksykańskiej kulturze, gdzie śmierć nie stanowi końca, a przejście na drugą stronę daje możliwość spotkania z nieżyjącymi już krewnymi. Atutem filmu są wspaniałe kolorowe postacie, piękna muzyka i wartka, choć nie pozbawiona refleksji akcja. Film do wspólnego oglądania przez dzieci i rodziców, zwłaszcza w przededniu Święta Zmarłych.

Wstęp wolny!

Jak zwykle na dzieci uczestniczące w seansie czeka śniadanko (kanapeczki i kakao w cenie7 zł).

Miejsce: Biocultura

ul. Sokołowska 9 lok. U31

Letni niezbędnik. Jak przygotować rodzinę na wakacyjne wycieczki i podróże?

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami? Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?

Naucz się porozumiewać z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

Termin: 30.10 (niedziela) godz.10:30