Weleda

Urząd Komunikacji Elektronicznej, Warszawa, ul. Giełdowa 7/9
📅 piątek 01.09.2023 do niedziela 10.09.2023
Bezpłatne warsztaty programowania: zaKODUJ z UKE
Kodowanie to język przyszłości. Stawiamy na rozwój kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży, ucząc podstaw programowania. Kształtujemy wyobraźnię i kreatywność przez naukę i zabawę. Zajęcia są inwestycją w przyszłość, bo kompetencje cyfrowe to warunek rozwoju nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego i gospodarki cyfrowej.

Jeżeli jesteś nauczycielem/ką lub opiekunem grupy i chciałbyś/abyś zgłosić swoją klasę/grupę na zajęcia, prosimy o zgłoszenie na adres: EDU@uke.gov.pl. Liczba warsztatów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

zaKoduj z UKE – Scottie Go!

Scottie Go! to gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów. Aplikacja wykorzystywana w grze stawia przed głównym bohaterem (Scottiem) rozmaite wyzwania. Gracz z klocków układa program. Następnie za pomocą aplikacji skanuje napisany program, wykonując jego zdjęcie lub rejestrując wideo. Aplikacja po zeskanowaniu programu wykonuje go, a gracz może się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

zaKoduj z UKE – Inteligentne Miasto!

Inteligentne Miasto to program, w którym za pomocą laptopów programuje się sterowanie miastem. Uczestnicy warsztatów poznają czym jest krokowe wykonywanie działań, algorytm, instrukcje warunkowe, pętle, zmienne czy funkcje. Młodzi odkrywcy mają możliwość sterowania ruchem ulicznym czy też latarniami i przejazdami kolejowymi.

Scenariusze warsztatów dostosowane są do wieku i umiejętności użytkowników.

• Scottie GO! : klasy I-III, grupy do 30 osób

• Inteligentne Miasto: klasy IV-VI, grupy do 24 osób

Gdzie

Zabieram dzieci z sieci

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych?

Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

Urząd Komunikacji Elektronicznej, Warszawa, ul. Giełdowa 7/9, sala edukacyjna X p.

W zgłoszeniu podaj:

• dane kontaktowe (imię i nazwisko, numer telefonu)

• nazwę i adres szkoły/organizacji

• termin, którym jesteś zainteresowany

• klasę i liczbę uczniów

Szczegóły i harmonogram zajęć #zaKoduj z UKE dostępne na stronie internetowej Centrum Informacji Konsumenckiej: https://cik.uke.gov.pl/

Masz pytania?

Szczegółowych informacji udzielą nasze edukatorki , tel. 22 534 9225 (sekretariat Departamentu Polityki Konsumenckiej).