Weleda
Weleda Baby

Bezpłatne spacery po Wrocławiu 2024 z meet my city

Pod pomnikiem Fredry, Fontanna Alegoria Walki i Zwycięstwa na pl. Jana Pawła II, Pomnik Pomordowanych Profesorów Lwowskich, Archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela Barbara
🗺 mapa
📅 sobota 20.07.2024
Bezpłatne spacery po Wrocławiu 2024 z meet my city
Bezpłatne spacery po Wrocławiu 2024  z meet my city.

Jak Feniks z popiołów, czyli spacerem po Olbinie
Termin: 29.06.24, godzina 10:30

Najpopularniejsze atrakcje Wrocławia
Termin: 13.07.24, godzina 10:30

Miasto nad Odrą
Rzeka otaczająca Wrocław od początków jego powstania, stanowiła siłę napędową rozwoju miasta, pokazując jednocześnie swoją niszczycielską moc. Jak obecność rzeki i fosy wpłynęła na krajobraz Wrocławia? Podczas spaceru spróbujemy policzyć wrocławskie mosty i wyspy zapoznając się z ich historią. Podczas wycieczki towarzyszyć nam będą wyjątkowej urody nadodrzańskie obiekty: gmachy użyteczności publicznej, młyny, zakłady przemysłowe. O ciekawostkach z nimi związanych dowiecie podczas spaceru wzdłuż Odry, na którą serdecznie zapraszamy.

Termin: 20.07.24, godzina 10:30
Czas trwania spaceru: ok 2h
Start: Fontanna Walka i Zwycięstwo przy placu Jana Pawła II
Wymagana rejestracja przez link.

Mistrzowie Hirszfeldowie. Hanna i Ludwik
Powojenna wrocławska medycyna wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby nie działalność profesorostwa Hirszfeldów. Ona – wybitna pediatra, założycielka pierwszej szkoły pielęgniarstwa PCK na Dolnym Śląsku. On – immunolog i bakteriolog, nominowany do Nagrody Nobla. Wspólnie odkryli zasady dziedziczenia grup krwi i stworzyli podstawy seroantropologii. Podczas spaceru dowiecie się, gdzie mieszkali, jakie relacje łączyły Hirszfeldów z Hugonem Steinhausem, jak sławnych uczonych wspominali studenci i naukowcy, a także w jakim celu przychodzili na ulicę Parkową.

Termin: 04.08.24, godzina 10:30
Czas trwania spaceru: ok 3h
Start: Pomnik Pomordowanych Profesorów Lwowskich
Wymagana rejestracja przez link.

Anioł we Wrocławiu, śladami Angelusa Silesiusa
Poeta, lekarz, kapłan, mistyk, myśliciel- to tylko niektóre z określeń jakimi możemy scharakteryzować nietuzinkową postać wrocławianina Angelusa Silesiusa- Johannesa Schefflera. Zapraszamy na spacer po centrum miasta śladami tego niezwykłego patrona roku 2024 r. we Wrocławiu. Podczas spaceru poznamy miejsca związane z Angelusem i jego działalnością. Dowiemy się jaki wpływ miał na czasy, w których żył i jaką wewnętrzną przemianę przeszedł podczas swojego intensywnego, choć dość krótkiego życia.

Termin: 17.08.24, godzina 10:30
Start: pomnik Aleksandra Fredry na wrocławskim Rynku
Czas trwania wycieczki: ok 2h
Start: pomnik Aleksandra Fredry na wrocławskim Rynku
Wymagana rejestracja przez link.

Średniowieczny Wrocław
Jak Wrocław radził sobie w średniowieczu i czy były to dla wrocławian „ciemne wieki” dowiecie się Państwo uczestnicząc w spacerze letnim na trasie: Ostrów Tumski, Uniwersytet Wrocławski, Rynek, Plac Wolności. Po drodze opowiemy sobie m.in.: o tym jak powstawały średniowieczne miasta i jak wyglądało w nich życie, co budowano w średniowieczu, dlaczego we Wrocławiu stoi pomnik Chrobrego i Kopernika. Ważnym punktem spaceru będzie przedstawienie historii dynastii Piastów na terenie Śląska, gdzie Ich rządy przetrwały najdłużej na terenach Rzeczypospolitej.
Skarby, legendy, zamczyska i grody, opowieści o rycerzach i damach dworu oraz smokach to też epizody z historii średniowiecznego Wrocławia. Serdecznie zapraszamy na spacer od „wieków ciemnych” do „jesieni średniowiecza”

Termin: 24.08.24, godzina 10:30
Czas trwania spaceru: ok 3h
Start: Archikatedra św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, wejście główne
Wymagana rejestracja przez link.

Szlakiem zbrodni i kary
Taki spacer powinien przeżyć każdy miłośnik mrocznych opowieści! Gdy tylko zajdzie słońce ruszamy na wycieczkę szlakiem zbrodni i kary. Pełen pasji przewodnik miejski opowie Państwu historię wrocławskich kar i szubienic. W jaki sposób i gdzie wykonywano wyroki? Gdzie mieszkał wrocławski kat i kto mógł nim zostać? Od czego zależał rodzaj kary? Podczas wycieczki poznacie historie kryminalne, mroczne, czasem nigdy nie rozwikłane. Nie zabraknie opowieści o współczesnych zbrodniach, których zła sława trafiła do świata Hollywood. Zapraszamy na spacer z przewodnikiem szlakiem grzeszników. Wycieczka rekomendowana dla uczestników w wieku 12+. Na trasie nie ma barier architektonicznych, niemniej w przypadku osób z niepełnosprawnościami ruchowymi, na wózkach elektrycznych, ze względu na nierówności terenu na niektórych odcinkach trasy sugerujemy udział w spacerze w towarzystwie asysty.

Termin: 01.09.24, godzina 10:30
Start:  Info punkt Barbara, ul. Świdnicka 8B
Czas trwania wycieczki: ok 1,5h
Wymagana rejestracja przez link.

630 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent