Królik i Misia

Bezpłatne badanie postawy dzieci

📅 sobota 24.09.2011 do niedziela 25.09.2011
Bezpłatne badanie postawy dzieci

Zgodnie z zasadą, iż lepiej zapobiegać niż leczyć niezwykle ważnym zadaniem jest profilaktyka rozwoju wad postawy oraz jak najwcześniejsza interwencja w przypadku zaobserwowania nieprawidłowości w postawie ciała, gdyż to minimalizuje późniejsze następstwa. Nie mniej ważne jest leczenie powstałych już deformacji, mimo iż jest to niezwykle trudny i długotrwały proces. Jednakże wczesne wykrycie odchyleń od normy w postawie ciała dziecka to gwarancja skutecznego leczenia.

W trosce o zdrowie Państwa dzieci zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE POSTAWY CIAŁA DZIECI I MŁODZIEŻY W WIEKU OD 6 – 18 LAT.

Badania odbędą się 24 i 25 wrzesień (sobota, niedziela) w godzinach od 9.00 – 17.00.
Serdecznie zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami na przystań Klubu UKŻ HORN, ul. Kozia 22.

W celu zaoszczędzenia Państwa czasu i uniknięcia zbędnego czekania w kolejkach prosimy o wcześniejszą rejestrację dzieci i młodzieży. Dzieci będą przyjmowane pojedynczo co 15 minut.

Rejestracja online
informacja tel: 12 653 05 08 lub 608069498
Mail: biuro@splint.pl lub biuro@hornkrakow.pl

Więcej informacji na: www.ukz.hornkrakow.pl, www.splint.pl

Badanie obejmuje:
– Wzrokową ocena sylwetki – która polega na ogólnej ocenie sposobu trzymania się. Pozwala na ocenę postawy nawykowej, czyli najczęstszej dla badanego,
– wzrokową ocenę wybranych elementów postawy – metoda punktowania polega na ocenie położenia poszczególnych odcinków i punktów ciała. Ułatwia analityczny opis elementów składowych postawy,
– ocenę poszczególnych elementów postawy ciała przy użyciu różnego rodzaju aparatury pomiarowej,
– ocenę równowagi mechanicznej i symetrii ciała z wykorzystaniem metody opartej na kryterium linii pionowych i poziomych, linii symetrycznych katów,
– przeprowadzenie testów pozwalających wykryć i ocenić przykurcze mięśniowe wpływające na postawę ciała,
– przeprowadzenie testów pozwalających ocenić ruchomości kręgosłupa. Badanie wykonywane w płaszczyźnie strzałkowej i czołowej,
– wzrokowe badanie stopy w odciążeniu i obciążeniu. W pierwszym badaniu obserwacje dotyczą wysokości sklepienia stopy, kształtów łuków, osi stopy i palucha oraz zakresu ruchów w stawach. W obciążeniu ciężarem własnym w postawie zasadniczej obserwujemy oś kończyny i kości piętowej, kostki przyśrodkowe, kostki goleni oraz łuki podłużne stóp.

Dzięki podstawowym badaniom wykryć można wady postawy takie jak:
– wielopłaszczyznowe skrzywienie kręgosłupa – skolioza,
– zaburzenia kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej – plecy okrągłe, płaskie, wklęsło – wypukłe, wklęsłe,
– klatkę kurzą lub szewską
– kolana koślawe lub szpotawe
– płaskostopie,

Wczesne wykrycie zaburzenia w budowie ciała dziecka umożliwia wprowadzenie gimnastyki korekcyjnej, a w razie potrzeby bardziej złożonych metod leczenia.