Bezpieczne wakacje – Gorzów Wielkopolski

📅 sobota 21.07.2012
Bezpieczne wakacje – Gorzów Wielkopolski

Podczas sobotniego wydarzenia przewidziano liczne atrakcje. Dla najmłodszych przygotowano specjalny plac zabaw, na którym zaprezentowane zostaną animacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze, podwórku i w szkole. Grupa Ratownictwa Specjalnego Polskiego Czerwonego Krzyża oddział Żary przeprowadzi specjalne pokazy z udziałem przeszkolonego psa i opowie dzieciom o zasadach zachowania się wobec nieznajomych i agresywnych zwierząt. Z kolei gorzowska Szkoła Jazdy Mikrus pomoże zrozumieć zawiłe przepisy ruchu drogowego.

Ponadto, w czasie spotkania odbędzie się szereg pokazów udzielania pierwszej pomocy, aranżacje wypadków oraz praktyczne ćwiczenia dla uczestników, które mają uzmysłowić wszystkim obecnym, jak ważne jest bezpieczeństwo, w szczególności w okresie wakacji. Pomocne w utrwaleniu zdobytej wiedzy będą liczne konkursy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nagrodami dla zwycięzców będą gadżety związane z bezpieczeństwem.

W trakcie wydarzenia – w godzinach od 13.30 do 15.30 – odbędzie się również spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Policjant opowie najmłodszym o bezpieczeństwie oraz prawidłowym zachowaniu się na drodze. Najmłodsi będą też mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z samochodem policyjnym, który wjedzie do NoVa Park.

Centrum Handlowe NOVA PARK
ul. Przemysłowa 2, 66-400 Gorzów Wielkopolski