Chcemy je wspólnie odkryć z każdej strony: poznać sposób, w jaki powstały, zrozumieć ich przeznaczenie i dowiedzieć się o metodach pracy ich twórców. Każde spotkanie będzie zawierało także ćwiczenia warsztatowe inspirowane poznanym wcześniej przedmiotem.
Prowadzenie: Monika Iwanowska, Monika Czernik-Czublun
29.04.2017 // godz. 13.00 // ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice
OD PROJEKTU DO PRZEDSTAWIENIA
Czy elementy scenografii mogą być ruchome? Jak powstają? Kto zajmuje się ich wykonaniem? Jak wygląda droga od pomysłu do gotowego elementu scenograficznego? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas zajęć inspirowanych kolekcją Centrum Scenografii Polskiej. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać dwa niezwykłe statki służące jako elementy scenografii. Pierwszy z nich został odtworzony według projektów architekta Josepha Furttenbacha, a drugi powstał na potrzeby Teatru Ósmego Dnia. Spotkanie zakończy praca plastyczna.
Informacje praktyczne:
– Preferowany wiek uczestników: 6–12 lat.
– Zbiórka przed warsztatami przy kasach.
– Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
– Wstęp 7 zł od dziecka, opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie.
– Bilety można zakupić w kasie Muzeum Śląskiego lub online: http://bilety.muzeumslaskie.pl .
– Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby promocji Muzeum Śląskiego.
Muzeum Śląskie
W ciągu ostatnich 20 lat w Muzeum Śląskim w Katowicach zgromadzono ponad 75 tys. eksponatów. Najcenniejsza kolekcja to Galeria Malarstwa Polskiego (233 obrazy) z przełomu XIX i XX wieku. Poszczególne działy merytoryczne (archeologii, etnografii, historii, …
ul. T. Dobrowolskiego 1
32 213 08 11
dyrekcja@muzeumslaskie.pl
http://MuzeumSlaskie.pl