Weleda

Bajkobus we Wrocławiu

📅 sobota 12.06.2010 do niedziela 13.06.2010
Bajkobus we Wrocławiu
12 i 13 czerwca – „Powrót Mamuta"

Scenariusz: Radosław Kasiukiewicz
Reżyseria: Radosław Kasiukiewicz
Scenografia: Małgorzata Szostakowska
Muzyka: Piotr Baron

Sprzedawca lodów na wrocławskim Rynku odkrywa w paczce lodu z Antarktydy zamrożone mamuciątko. Historia komplikuje się, kiedy mały mamut odmarza i przemawia ludzkim głosem… W poszukiwaniu rodziców opuszcza budkę z lodami i odbywa wędrówkę po Wrocławiu. Przeżywa mnóstwo zabawnych przygód, spotyka ciekawych ludzi, a nawet zaprzyjaźnia się z wrocławskim krasnalem. Czy mamut
odnajdzie się we współczesnym świecie? Jak skończy się jego podróż w czasie? Przekonaj się sam.

12 czerwca godz. 15.00

13 czerwca godz. 12.00

Rynek Pod Pręgierzem

Szczegółowy repertuar na Bajkoprzystankach oraz na

www.teatrlalek.wroclaw.pl.

***

kolejna premiera:

„Spacer z Bajkobusem" – 20 czerwca 2010

Scenariusz: Beata Maciejewska, Mariusz Urbanek
Reżyseria: Józef Frymet
Muzyka: Piotr Baron

Pomysł polega na połączeniu działań teatralnych ze zwiedzaniem Ostrowa Tumskiego – w ten sposób powstanie atrakcyjna trasa spacerowa dla całej rodziny – oprócz rozrywki familijnej na wysokim poziomie, będzie to okazja poznania historii i ciekawostek związanych z najstarszą częścią miasta.

Gwarancją poziomu są znakomici twórcy, których udało nam się pozyskać do współpracy – autorem sztuki będzie Mariusz Urbanek, muzyki Piotr Baron, zaś opowieść o historii Ostrowa opracuje Beata Maciejewska.

***

W ciągu ubiegłego roku mobilna scena Wrocławskiego Teatru Lalek – Bajkobus – przejechał łącznie ok. 1.000 kilometrów (tylko w obrębie miasta!).

Od 1 czerwca 2009 zagrano w nim 8 premier, a w sumie ponad 100 spektakli, które zgromadziły łącznie ok. 45.000 widzów.

Wrocławska Starówka zapełniła się Bajkoprzystankami, przy których grane są plenerowe, darmowe spektakle ze scen Bajkobusu.

Powstało już 9 Bajkoprzystanków, które na stałe wpisały się w krajobraz Wrocławia. Sam Bajkobus zaś stał się doskonale rozpoznawalnym – bo niepowtarzalnym – elementem mapy kulturalnej naszego miasta. Legendy wrocławskie – cykl opowieści autorstwa Mariusza Urbanka, inspirowanych średniowiecznymi wrocławskim legendami – zostały w 2009 r. nominowane do prestiżowej Wrocławskiej Nagrody Teatralnej, a sam Bajkobus – do tytułu Innowatora Roku 2008; został również uznany za Najważniejsze Teatralne Wydarzenie Artystyczne Roku 2009!

Ponadto Bajkobus włączy się w akcję rewitalizacji wrocławskich terenów parkowych „Wrocławianie na polanie" (akcja Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Wrocławia) – stąd często spotkać będzie go można w Parku Nowowiejskim!