Jadzia Pętelka

Atrakcje świąteczne dla Dzieci w Poznaniu

📅 sobota 23.03.2013 do niedziela 24.03.2013
Atrakcje świąteczne dla Dzieci w Poznaniu

W weekendy (9 marca i 17 marca) na Szachownicy podczas spektakli teatralnych dzieci będą mogły poznać historię Srebrnego Jaja i wędrówkę Pchły Szachrajki, 16 i 17 marca wypleść świąteczne kosze, a 23 i 24 marca malować zające.

Okolice Starego Browaru i przylegającego do niego parku opanowało prawie 40 zajęcy o wymiarach 2,40 i 1,7 m, które zapraszają do wejścia. Wewnątrz centrum na odwiedzających czeka już cała armia licząca ponad tysiąc 46 centymetrowych zwierzaków. W tym roku w przeważającej liczbie przykicały szaraki, a uzupełniają je zajączki w kolorze fioletowym i turkusowomiętowym.

Oprócz ekspozycji zajęczych figur Wielkanoc zapowiada również zróżnicowany program wydarzeń okołoświątecznych w Starym Browarze. Kontynuujemy akcję tropienia zwierząt. W przestrzeniach wspólnych w Starym Browarze: pasażach handlowych, przy schodach, a nawet… w windach znaleźć można tropy różnych zwierząt.

Kicający tropiciele mogą prześledzić drogę, oprócz wszechobecnych zajęcy, owcy, kaczki, krowy, konia, psa, kota, dzika, sarny i bobra.

Zgodnie z ideą miejsca dużą wagę przykładamy również do towarzyszących dekoracjom wydarzeń kulturalnych i rzemiosła.

W sobotę 9 marca 2013 na Szachownicy w Pasażu dzieci wraz z opiekunami będą mogły zobaczyć spektakl „Srebrne Jajo" Studentów Wydziału Lalkarskiego Akademii Teatralnej w Krakowie (oddział we Wrocławiu) z lalkami stworzonymi specjalnie na spektakl w Starym Browarze.

W kolejny weekend, w niedzielę 17 marca, do Starego Browaru przyjadą natomiast aktorzy Kinga Ilgner i Maciej Wojdyła by wystawić spektakl w reżyserii Anny Seniuk „Podróż z Pchłą Szachrajką". Wstęp na oba spektakle jest wolny.

O rozwój plastyczny i rękodzieło (nie tylko dzieci) zatroszczą się artyści. Zgodnie z zeszłoroczną obietnicą zadbaliśmy by w tym roku zorganizować więcej warsztatów malowania zajęcy.

W sobotę i niedzielę (23-24 marca) w godzinach pomiędzy 11.00 a 17.00) 150 dzieci będzie mogło pod okiem doświadczonych animatorek pomalować 23 cm zające i później wziąć je ze sobą do domu.

Coroczny program warsztatów świątecznych w tym roku został wzbogacony o wyplatanie wzbogacony o wyplatanie koszy wiklinowych, które przydadzą się nie tylko na Wielkanoc, ale być może będą mogły posłużyć wyplatającym długie lata.

16 i 17 marca podczas zajęć każdy z uczestników pozna podstawowe sploty i techniki wyplatania koszyków z wikliny i będzie mógł stworzyć własne dzieło. W tych warsztatac wziąć udział mogą starsze dzieci i dorośli.

Zapraszamy do Starego Browaru!

foto Jakub Wittchen