Królik i Misia

Atrakcje dla Rodzin w Czermnej

📅 sobota 03.09.2011
Atrakcje dla Rodzin w Czermnej
Tym razem zapraszamy do tradycyjnego warsztatu garncarskiego pana Juliana Szczygła w
Czermnej (gm. Szerzyny, pow. tarnowski).

Dodoatkow podczas spotkania z garncarzem, będzie można spróbować lokalnych
przysmaków na stoisku regionalnym oraz wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych
(bibułkowym, słomkowym, szydełkowym),

Otwarta Pracowania na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła
Julian Szczygieł – garncarstwo
3 września, sobota, godz. 11.00-17.00, Czermna (gm.Szerzyny)

Udział w warsztatch jest bezpłatny.
Zapraszamy rodzinnie i jeszcze niemal wakacyjnie!

———————————————————————————————–

OTWARTA PRACOWNIA na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła w Czermnej

W pierwszą sobotę września, w godz. 11:00-17:00, zapraszamy do Otwartej Pracowni na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła i warsztaty garncarskie.

Warsztaty garncarstwa poprowadzi Julian Szczygieł, w tradycyjnym, pięknie położonym zakładzie garncarskim, z widokiem na najwyższy szczyt Pogórza Ciężkowickiego – Liwocz.

Otwarta Pracowania na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła w Czermnej
Julian Szczygieł – garncarstwo
3 września 2011, sobota
godz. 11.00-17.00

Czermna 94 ( gm.Szerzyny, powiat tarnowski)

Pan Julian zajmuje się garncarstwem od 12. roku życia, od kiedy, przyuczony do zawodu przez lokalnego twórcę, zaczął samodzielnie zgłębiać tajniki rzemiosła. Jednak ten sposób przetwarzania ziemi w przedmioty użytkowe przyciągał jego uwagę już znacznie wcześniej: we wsi działało dwunastu garncarzy i przyszły rzemieślnik miał możliwość obserwowania ich pracy od wczesnego dzieciństwa. Obecnie, ze względu na wiek, zaprzestał działalności niemal całkowicie.

Ponadto będzie można spróbować regionalnych przysmaków i wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych: słomkowych, bibułkarskich i szydełkowych.

Do organizacji warsztatów na Szlaku, przyłączają się również:
Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach www.szerzyny.pl
Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości www.cut.travel.pl