Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu i okolicy

📅 piątek 20.05.2011
Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu i okolicy
Placów zabaw dla dzieci brakuje w całej Polsce. Uznaliśmy to za wyzwanie dla Fundacji Muszkieterów – mówi Krzysztof Gapys, właściciel sklepu Intermarché w Śremie. – Każdy z nas, właścicieli sklepów działa i żyje w swojej społeczności. Dlatego chcemy zadbać o dzieci w swoim mieście . Cieszę się, że mogliśmy w tak wymierny sposób wspomóc miasto.

W dniu otwarcia, Plac zabaw Muszkieterów zmieni się w słoneczną krainę. Aktorzy z Teatru Wariaté z Poznania – „Słoneczka Placu Zabaw", przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji. Będzie Kolorowy Zawrót Głowy pt. Co piszczy w modzie na dzikim zachodzie, Zwariowany Salon Fryzjerski, konkursy, mnóstwo słodyczy, balonów i drobnych upominków.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na piątkowe otwarcie. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, by zrobić zdjęcie swojemu dziecku na Placu Zabaw Muszkieterów,, wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody – mówi Elżbieta Sypniewicz, właścicielka Bricomarché w Śremie, jednego z fundatorów placu.

Zdjęcia dzieci bawiących się na placu zabaw można wysłać na adres specjalnej strony internetowej www.placezabaw.muszkieterowie.pl i wziąć udział w sms-owo-internetowym konkursie na najpopularniejsze zdjęcie dziecka na placu. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Plac Zabaw Muszkieterów w Śremie ufundowali Anna i Krzysztof Gapys, właściciele sklepu Intermarché oraz Elżbieta i Bogusław Sypniewicz, właściciele sklepu Bricomarché wraz z Fundacją Muszkieterów. Zestawy zabawowe stanowiące wyposażenie placu kosztowały prawie 30 tysięcy złotych. Właściciele supermarketów sfinansowali także montaż urządzeń na wyznaczonym i przygotowanym przez samorząd terenie. W piątek 20 maja fundatorzy wręczą burmistrzowi Śremu symboliczny akt przekazania. Plac Zabaw Muszkieterów stanie się własnością społeczności lokalnej.

Plac zabaw Muszkieterów w Śremie powstał w ramach ogólnopolskiej akcji „Place Zabaw Muszkieterowie". Skupieni w Fundacji Muszkieterów właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, już czwarty rok fundują place zabaw dla najmłodszych. Muszkieterowie razem z władzami samorządowymi analizują potrzeby i budują place tam, gdzie ich naprawdę brakuje. Miejskie parki, tereny zielone przy osiedlach, to najczęstsze lokalizacje. Gotowy plac, na mocy specjalnej umowy, staje się własnością społeczności lokalnej.

Fundacja Muszkieterów w ciągu trzech lat ufundowała 57 placów zabaw. Łączna kwota tej inwestycji przekroczyła już 1,7 mln złotych.

Akcja „Place Zabaw Muszkieterowie" znalazła się, jako przykład dobrej praktyki w „Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2009", przygotowywanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otrzymała wyróżnienie w konkursie „Złote Spinacze" w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu oraz znalazła uznanie na międzynarodowym Forum Innowacji Grupy Muszkieterów w Paryżu.

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce
Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 180 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród" Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów licząca obecnie 163 supermarkety Intermarché oraz 75 sklepów Bricomarché jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce. W 2010 r. jej obroty przekroczyły 3,61 mld zł. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska.
Muszkieterowie są obecni w 8 krajach: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. Sieć 3 760 sklepów, 3 000 niezależnych przedsiębiorców, 130 000 pracowników to liczby wskazujące na wiodącą pozycję Grupy Muszkieterów wśród europejskich sieci handlowych. Jako zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców Grupa Muszkieterów jest w Europie liderem wielkiej dystrybucji.