Jadzia Pętelka

📅 sobota 21.07.2012
Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

Oferta dla mniejszych…
Między godziną 14:00 a 16:00 okolice szachulcowego budyneczku w okolicach Ronda Śródka zmienią się w plac zabaw. Dla naszych młodszych pasażerów przygotowaliśmy bowiem moc atrakcji: malowanki, zajęcia plastyczne, quizy, zgadywanki i zabawy. Wraz z salonem Meblik (mieszczącym się po sąsiedzku przy ul. Jana Pawła II 14) oraz portalem bazgroszyt.pl przygotowaliśmy dla naszych gości upominki. Będzie też niespodzianka, o której na razie „cicho sza"!

O 15:00 z lekkim, jak para uciekająca z komina lokomotywki, muzycznym programem rozrywkowym, wystąpi Orkiestra Miasta Poznania przy MPK Poznań Sp. z o.o.

…i większych
Od godz. 20:00, kiedy słońce powoli będzie się kierować na zachód, zaprosimy naszych starszych pasażerów na nietypową wieczorną przejażdżkę Maltanką. Kolejka rozpocznie kursy na stacji początkowej przy Rondzie Śródka o godz. 20:00, 20:30, 21:00 i 21:30. Także tu o godz. 22:15 rozpocznie się widowisko „Ogień, para, dźwięk".

Rok jubileuszowych atrakcji
To już kolejna odsłona jubileuszowych niespodzianek dla Maltanki. W pierwszej połowie roku zorganizowaliśmy konkurs, w którym wyłoniliśmy nowe logo dla naszej kolejki, autorstwa Michała Łoboz. Potem swoją premierę miała książeczka dla dzieci, autorstwa Elizy Piotrowskiej, której bohaterką jest właśnie poznańska ciuchcia. W roku urodzinowym, Maltanka doczekała się także kilku występów medialnych. Przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej odwiedziła nas grupa dziennikarzy z Niemiec, natomiast w czerwcu w podróż wzdłuż jeziora maltańskiego wyruszyła indyjsko-brytyjska ekipa filmowa telewizji Simy Art. Enterprises.