Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

📅 niedziela 02.10.2011
Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

Po zimowej przerwie wracają na swoje trasy linie turystyczne 0 i 100. Kursować będą jak w każdą niedzielę od dziewięciu lat sprzed zajezdni przy ul. Gajowej, o każdej pełnej godzinie od 13.00 do 17.00.
Tradycyjnie już obsługę zapewnią członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych w historycznych mundurach. Rozkład jazdy linii turystycznych 0 i 100 umożliwia dogodne przesiadki między autobusem i bimbą, zwiedzanie Muzeum MPK, a także podróż Kolejką Parkową Maltanka.

Przejazd liniami turystycznymi kosztuje odpowiednio – 4 i 3 złote, a bilety kupić można u konduktora. W taryfie biletowej są promocyjne bilety rodzinne, dzięki którym za konkurencyjną cenę można podróżować zabytkowymi pojazdami, kolejką oraz zwiedzić muzeum komunikacji miejskiej.

Poznawanie miasta zza okna muzealnego pojazdu jest coraz popularniejszym produktem turystyki miejskiej. Tak jak w innych miastach Europy, również w Poznaniu tego typu atrakcje budzą wielkie zainteresowanie. Zwłaszcza, że podczas historycznej podróży po mieście zobaczymy stare mundury motorniczych, torby konduktorskie, zabytkowe tabliczki przystankowe i wysłuchamy opowieści o mieście, które odsłonią jego sekrety i tajemnice.

Serdecznie zapraszamy!