Jadzia Pętelka

Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

📅 czwartek 06.12.2012
Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

Zapraszamy do odwiedzenia szkoły i zobaczenia, jak przebiega akcja.
Co: akcja „Pomaganie mikołajkowe to działanie fajowe!" (szczegóły poniżej)
zbiórka na Wielkopolskie Hospicjum dla Dzieci
konkurs na najlepszy list do św. Mikołaja
wspólne zdjęcie na schodach (na długiej przerwie)
Gdzie: Gimnazjum nr 51 im. Jana Pawła II, ul. Klaudyny Potockiej 38 (Łazarz), Poznań
Kiedy: czwartek, 6 grudnia, w godz. 8:00-13.30 (duża przerwa 9.40 – 10.00)

Szczegóły akcji:
Zbiórka na Wielkopolskie Hospicjum dla Dzieci będzie trwać przez cały dzień szkolny na wszystkich przerwach. W akcję zaangażują się nie tylko uczniowie Gimnazjum 51 im. Jana Pawła II, ale także nauczyciele i pracownicy szkoły. W czwartek odbędzie się również konkurs mikołajkowy dla uczniów. Zadaniem będzie napisanie listu do św. Mikołaja, w którym znajdą się odpowiedzi na pytania: „Czego życzę krajowi, miastu, szkole i sobie?".
Punkt kulminacyjny akcji będzie miał miejsce o godz. 9.40 na głównych schodach szkoły i w holu. Tam, na dużej przerwie, wszyscy pracownicy, nauczyciele i uczniowie, ubrani w czapki św. Mikołaja, zrobią wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy dziennikarzy i reporterów: z kamerami, aparatami
do sfilmowania i sfotografowania św. Mikołajów z Gimnazjum nr 51!
Będzie ich aż 230!
[przypominamy: duża przerwa w godz. 9.40 – 10.00]

Uczniowie chętnie opowiedzą też, czego życzą krajowi, miastu, szkole i sobie w swoich listach do św. Mikołaja.