Jadzia Pętelka

Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

📅 sobota 27.10.2012 do niedziela 28.10.2012
Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

Zajęcia odbywać się będą w następujących dziedzinach:
poznawania słowa – kreacja teatr i kreacja książka,
poznawanie dźwięku – kreacja muzyka,
poznawanie koloru – kreacja plastyka i film animowany,
poznawanie ruchu – kreacja taniec.

Natomiast w godzinach popołudniowych od 16:00 do 19:00 proponowany jest Biwak, a więc działania prowadzone przez ludzi powszechnie uważanych za „pozytywnie zakręconych". Zaprezentują się różnorodne grupy rekonstrukcyjne, tak aby nie tylko mieszkańcy miasta, ale również goście mogli poznać z bliska działalność tych organizacji. W tym czasie będzie działała między innymi poczta polowa oraz kancelaria wojskowa, wystawiona zostanie diorama posterunku granicznego. Nie zabraknie także harcerzy, poznańskich chórów oraz orkiestr.

Swój udział zapowiedziały między innymi (alfabetycznie): 100. Poznańska Drużyna Harcerska im. gen. Stanisława Maczka, GRH 7. DAK w barwach 7. Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej, GRH „Odwach", Grupa Rekonstrukcyjna „Salamandra", Oddział Terenowy Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich, Towarzystwo Działań Historycznych im. Feliksa Pięty, Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia oraz Wielkopolska Grupa Miłośników Historii „Wiarus".

Organizator: Kwadrat-Expo Com.Pl, współpraca: Stowarzyszenie Twierdza i Dawny Garnizon Poznań.
Mecenas: Urząd Miasta Poznania.

Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!
20-21.11 oraz 27-28.11.2012, Plac Wolności, Poznań

foto:
W biwaku wojskowym, w dniach 20-21 października 2012 roku na poznańskim Placu Wolności, weźmie również udział Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia prezentując umundurowanie pruskiego 6. Pułku Grenadierów Grafa Kleista von Nollendorfa. Fot. Maciej Wachowski