Akademia tańca

Atofri – czyli teatr dla naj-najmłodszych

7.06.14, sobota

Atofri – czyli teatr dla naj-najmłodszych w Se-ma-for Muzeum Animacji

Tworzący dla najmłodszych widzów Teatr Atofri został założony w 2008 roku. Jest teatrem niezależnym, działającym w ramach Poznańskiej Fundacji Artystycznej. Jak mówią jego twórczynie, Beata Bąblińska i Monika Kabacińska – Ideą Atofri jest zarazić magią teatru, który rozmawia z dzieckiem dźwiękiem, kolorem, formą, ruchem, gestem, opowiada o otaczającym świecie w sposób prosty i poetycki.

Atofri ma za sobą sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą. Mówiący międzynarodowym językiem – bo kolorem, dźwiękiem czy gestem teatr prezentował przedstawienia na wielu prestiżowych festiwalach i przeglądach teatrów dla dzieci m.in. Sztuka Szuka Malucha, małe Warszawskie Spotkania Teatralne, Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" czy festiwalach w Japonii, Rumunii, Turcji, Finlandii, Słowacji, Niemczech i Francji.

Szukając najodpowiedniejszego sposobu komunikowania się z maluchami uznałyśmy, że muzyka, ruch i plastyka pozwolą nam dotrzeć do dzieci w sposób delikatny, nie narzucający się, wolny od schematów – tłumaczą twórczynie. Te właśnie idee odzwierciedla spektakl „Mozaika", który jest swobodną opowieścią o mozaikowym mieście, tworzonym przed małą publicznością przez dwie aktorki. Ilustracją przedstawienia jest barokowa muzyka.

Spektakl został nagrodzony Dyplomem od Międzynarodowego Jury za uczenie małych widzów dobrego smaku muzyką na XVII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" 2013 w Warszawie.

Cechą charakterystyczną występów Atofri jest wspólna zabawa dzieci z aktorami tuż po przedstawieniu. W Muzeum Animacji zaangażują maluchy w warsztat „Nauka pływania", gdzie wspólnie przemierzą podwodną krainę w poszukiwaniu przedziwnych roślin, migających skarbów i tajemnych przejść.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 16:00. Wstęp kosztuje 15 zł dla dzieci i 20 zł dla dorosłych.
Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu: (42) 682-26-01.

Adres Se-ma-for Muzeum Animacji:
ul. Tuwima 54, 90-022 Łodź
Uwaga! Wejście przez portiernię PGE

O spektaklu „Mozaika"

Co widać z okna?
Mozaikowe koty, mozaikowe dźwigi, mozaikowe dachy i kominy…
Linie i kształty konstruują mozaikowe miasto.
Barokowe tańce ożywiają mozaikowy świat.

"Mozaika" to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, realizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań. Premiera spektaklu odbyła się w kwietniu 2013 roku.

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia: Elżbieta Cios
Choreografia: Leszek Rembowski
Występują: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Obsługa techniczna/światła: Agata Zając

Nagrody:
Dyplom od Międzynarodowego Jury za uczenie małych widzów dobrego smaku muzyką na XVII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" 2013 w Warszawie.

Prezentowany w ramach:
XVII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak" 2013 w Warszawie.

Zdjęcia :

Warsztat/ akcja artystyczno-performatywna z dziećmi:

Nauka Pływania

Co można odkryć w głębinach morskich?
Przedziwne rośliny, migające skarby, tajemne przejścia.
Podwodna podróż prowadzi przez  morskie zakamarki odkrywając tajemnice świata pod wodą.

„Nauka pływania" to instalacja z udziałem dzieci, podczas której najmłodsi widzowie wraz z aktorami przemierzają podwodną krainę.

Koncepcja: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Scenografia: Elżbieta Cios, Anna Brandys