Arlekin baśnie opowiada w Zgierzu

📅 poniedziałek 01.02.2016 do czwartek 31.03.2016
Arlekin baśnie opowiada w Zgierzu
Wystawa „ARLEKIN BAŚNIE OPOWIADA” została zorganizowana w przepięknie zrewitalizowanej, historycznej dzielnicy miasta Zgierza, powstałej w latach 1821–1830, czyli w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy. Architektoniczny klejnot epoki biedermeier zostanie bogato ozdobiony przez kilkadziesiąt królewien i innych panien z repertuaru spektakli teatralnych Arlekina. Jeśli są piękne księżniczki, to są i królewicze oczywiście wraz z końmi – niestety nie zawsze białymi.
Lalki pochodzą z przeogromnych magazynów teatralnych, a projektowali je znani artyści scenografowie: Adam Kilian, Jadwiga Mydlarska-Kowal, Pavel Hubicka, Iwona Dietrych, Leokadia Serafinowicz, Maria Balcerek, Andrzej Czyczyło, Joanna Hrk, Aleksander Maksymiak, Joanna Braun, Andrzej Malesza, Pavel Kalfus, Jacek Zagajewski, Grażyna Żubrowska, Iza Toroniewicz, Iwona Brzezińska.
Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi najstarsze projekty scenograficzne autorstwa takich sław artystycznych, jak prof. Stanisław Fijałkowski, Lech Kunka, Adam Kilian, Zenobiusz Strzelecki.