Akademia tańca

Motoserce w Łodzi
Manufaktura
godz. 10.00-16.00

Aż 3368 litrów – tyle krwi udało się zebrać podczas ubiegłorocznej ogólnopolskiej zbiórki krwi organizowanej przez motocyklistów. Czy w tym roku uda się pobić ten rekord? Akcja „Motoserce” odbędzie się w najbliższą sobotę 21 kwietnia i obejmie swym zasięgiem całą Polskę. W Łodzi jak zwykle spotykamy się w Manufakturze.
„Motoserce” nie jest organizacją, ani stowarzyszeniem. To cykliczna ogólnopolska zbiórki krwi dedykowana przede wszystkim dzieciom. Jej pomysłodawcą i organizatorem są kluby zrzeszone przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, współorganizatorem akcji jest Polski Czerwony Krzyż. Po raz pierwszy Motoserce odbyło się cztery lata temu. Od tamtej pory wyraźnie rośnie w siłę – mówią organizatorzy – a co najważniejsze, bo o to przecież chodzi owocuje zbiórką coraz większej ilości krwi.

Zbiórka w Manufakturze zacznie się o godz. 10.00.
Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi stanie na rynku Manufaktury od strony ul. Zachodniej i będzie czekał na chętnych krwiodawców do godz. 16:00.

Akcji towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci i nie tylko. Jak co roku uwagę przykuwać będą organizatorzy akcji – motocykliści oraz ich wspaniałe maszyny, które będzie można oglądać na rynku. Ważna informacja dla motocyklistów: wjazd na rynek możliwy jest tylko od ulicy Ogrodowej przez bramę pod zegarem.

Na scenie i w jej okolicach obejrzeć będzie można pokazy hip hopu, zumby, która jest fuzją fitness i gorących latynoskich rytmów, a także capoeiry i tańca brzucha. Wszystko to w wykonaniu młodzieżowych grup tanecznych. Tuż przed południem próbkę swoich możliwości zaprezentuje Państwowa Straż Pożarna z Łodzi, a o 13:00 motocyklowa parada przejedzie ulicami Łodzi. będą mogli wziąć udział w krótkim kursie udzielania pierwszej pomocy organizowanym przez PCK.

Przez cały dzień na scenie występować będą zespoły rockowe. Na początek o 12:15 metalowo, ale też melodyjnie zagra łódzka grupa Gemini Abyss. W mocne rockowe klimaty wpisze się także występ piotrkowskiego zespołu Kuriozum. Po południu na scenie pojawią się zespoły Cash Point, Tres Botellas De La Leche, a na koniec o godz. 19.00 rockowe covery zagra znany łódzki Bandaż Elastyczny. W skład zespołu wchodzi wokalista Kuba Weigel (występujący z grupą Harlem i Qbek Band) oraz muzycy grający na co dzień z formacją Normalsi.

Kto i jak może oddać krew?

Wszelkie informacje o akcjach organizowanych w poszczególnych miastach można znaleźć na stronie www.motoserce.pl