Jadzia Pętelka

Akcja Lato w Mieście 2012

📅 poniedziałek 09.07.2012 do piątek 17.08.2012
Akcja Lato w Mieście 2012

Rok szkolny kończy się 29. czerwca. Wyjazdy wakacyjne zostały już zapewne zaplanowane. A co z pozostałym czasem? Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne, a rodzice nie muszą się martwić tym, kto zaopiekuje się ich dzieckiem w czasie kiedy będą pracować!

Jak zatem zaplanować wakacje dla dzieci?

Concordia Design organizuje 2 turnusy pięciodniowych kreatywnych półkolonii dla dzieci w wieku 7-11 lat, w terminach 9-13.07 oraz 13-17.08. Zajęcia będą się odbywać w godzinach 8:00 do 17:00. To godziny przyjazne rodzicom pracującym. Półkolonistami zajmować się będą opiekunowie-animatorzy z doświadczeniem w pracy z dziećmi. W ramach codziennych zajęć zaplanowane są 2 stałe aktywności: warsztaty artystyczne w Pracowni Sztukolada i zajęcia ruchowe z Magiel Fitness Klubem. Pozostała część dnia realizowana jest metodą kreatywnej nudy. Celowo pomiędzy warsztatami kreatywnymi i ruchowymi nie planujemy gotowych aktywności, bo wiemy, że najlepsze zabawy dzieci wymyślają same! Pamiętacie kredę, trzepak czy kapsle – niby nic, a ile się działo…

Codziennie dwugodzinne warsztaty organizowane w pracowni Sztukolada:
* Glina, forma, piec – warsztaty ceramiczne wraz z wypalaniem prac. Dzieci poznają podstawowe techniki pracy z gliną oraz stworzą własne prace.
* Pacynkowo – warsztaty teatralne. Uczestnicy warsztatu wykonają kukiełki i pacynki, które można animować na palcach lub na ręce. Po wykonaniu pudełkowej sceny i prostej scenografii wystawią przedstawienie.
* Mali urbaniści – warsztaty konstruktorskie. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie i zbudowanie miasta. Każdy uczestnik dostanie wyznaczoną przestrzeń – dzielnicę, którą będzie musiał zagospodarować.
* Czerpanie papieru – warsztaty rzemieślnicze. Uczestnicy poznają tradycyjne techniki wykonywania papieru, barwienia i zdobienia.
*Street art –  teoria z praktyką. Wraz z uczestnikami poznamy pojęcie sztuki ulicznej, obejrzymy ogromne murale i kolorowe graffiti. Zastanowimy się też, czy malowidła na murach to sztuka czy wandalizm. Następnie uczestnicy wcielą się w ulicznych artystów i używając jedynie kolorowej kredy wspólnie zamienią betonową ścianę w efemeryczny obraz.

Codziennie zajęcia z Magiel Fitness Klub odbywać się będą w przyjemnie zacienionym parku na terenie poznańskiego zoo lub jeśli nie pozwoli na to pogoda  – w jednej z naszych sal. W ramach zajęć zaplanowane są lekcje judo, gry i zabawy ruchowe , podchody z zadaniami ruchowymi , lekcje Dance i zajęcia z ovoballem .

Szef Kuchni Concordia Taste przygotował specjalne dziecięce menu. Każdego dnia dzieci będą miały zapewnione pełnowartościowe i zdrowe śniadania, obiady, podwieczorki i napoje.

Wielka zaletą Concordia Design jest doskonałe położenie w centrum miasta, w bliskim położeniu poznańskiego zoo, posiada dogodny dojazd z każdego miejsc w mieście. Półkolonie organizowane przez Concordia Design zostały zgłoszone do Ministerstwa Oświaty i Kuratorium, które wyraziło zgodę na ich przeprowadzenie.

Godziny: 8.00-17.00 (godziny przyjazne Rodzicom pracująym!)
Koszt: 490 zł / os. za 5-dniowy turnus (cena obejmuje także wyżywienie i ubezpieczenie NW)
Przy zapisie dwójki dzieci: 940 zł za turnus
Wiek dzieci: 7-11 lat