Weleda

ADHD, ODD, diagnoza, rola terapii, rola rodziców, rola szkoły

📅 środa 24.02.2010 do piątek 19.03.2010
ADHD, ODD, diagnoza, rola terapii, rola rodziców, rola szkoły
Wykłady i zajęcia warsztatowe poprowadzą:
– Joanna Andrzejewska
Autorka wielu artykułów na tematy wychowawcze. Wielokrotne wypowiedzi dla TVP II i TVN oraz Polskiego Radia pr. I. Ostatnio stała współpraca z portalem ”Miasto Dzieci”. Ukończone kursy: Psychologia Osobowości; ADHD jak radzić sobie z dzieckiem nadpobudliwym w szkole i w domu; Kompleksowy Model Pracy z Dziećmi z ADHD i Zaburzeniami Opozycyjno-Buntowniczymi; Kurs Dennisona I i II stopień; Techniki Efektywnego Uczenia Się; Specyfika Pracy z Osobami Psychicznie Chorymi; Zastosowanie Integracji Sensorycznej w Zaburzeniach Rozwoju Mowy u Dzieci od Trzeciego Roku Życia; Neurobiologiczne Podstawy Procesów Integracji Sensorycznej i Podstawowa Ich Ocena; Terapia dzieci z zaburzeniami lękowymi – Polski Instytut Terapii Integratywnej, Diagnoza i terapia zaburzeń lękowych u dzieci – DCP.
Założycielka placówki terapii dzieci i młodzieży z ADHD i Zespołem Aspergera. Prowadzi otwarte grupy wsparcia dla rodziców i nauczycieli borykających się z trudnymi zachowaniami dzieci.

– Irena Wielowiejska-Comi
Psycholog (nr rejestru w Mazowieckim Kuratorium Oświaty – NPDP 78/02 Warszawa, dnia 12.12.2005 r.), nauczyciel, edukator, trener. Autorka wielu artykułów na tematy wychowawcze w czasopismach fachowych (”Remedium”, ”Integracja Sensoryczna”) i opiniotwórczych (”Newsweek”). Wielokrotne wypowiedzi dla TVP II i radia, ostatnio stała współpraca z TV Superstacja. Wiceprezes Stowarzyszenia Dzieci Nadpobudliwych ”PONAD”. Prowadzi otwarte grupy wsparcia dla rodziców i nauczycieli borykających się z trudnymi zachowaniami dzieci. Wykładowca w Wyższej Szkole Pedagogiki Rewalidacyjnej w Warszawie.
Program:
Joanna Andrzejewska:
– Kryteria diagnostyczne ADHD, zaburzenia zachowania;
– Zespół Aspergera – ADHD: podobieństwa i różnice, agresja, omówienie narzędzi diagnostycznych przy Zespole Aspergera.

Irena Wielowiejska-Comi:

– Behawioralne i poznawcze techniki radzenia sobie z objawami ADHD, zaburzeniami;
– Zachowania omówione na konkretnych przykładach;
– Systemy pracy z dzieckiem działające w szkołach, świetlicach szkolnych;
– Systemy pracy z dzieckiem działające w domu;
– Jak poradzić sobie z trudnym zachowaniem;

Podczas wykładu zaprezentowane zostaną również:
· Przykłady pomocy dydaktycznych;
· Ćwiczenia praktyczne;
· Materiały audio/video;

Każdy z uczestników otrzymuje zaświadczenie oraz pakiet materiałów do natychmiastowego zastosowania (w tym omawiane narzędzia diagnostyczne).

Dom Kultury Stokłosy
ul. Lachmana 5

Opłaty:
300 zł przy zgłoszeniu i wpłacie do 10 marca 2010 r.,
330 zł przy zgłoszeniu i wpłacie po 10 marca 2010 r.
Przy zgłoszeniu 2 osób z tej samej placówki (przy wpłacie do 10 marca) udzielamy rabatu; koszt udziału następnej wynosi wówczas 280 zł.
Koszt udziału wynosi wówczas:
Pierwsza osoba – 300zł
Każda następna osoba z tej samej placówki – 280zł

Wpłaty prosimy kierować na nr konta:
mbank: 85 1140 2004 0000 3602 53360405
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia i opłacenie udziału najpóźniej 3 dni przed szkoleniem.
Zgłoszenia:
Zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszeniowego (formularz do pobrania na stronie: www.sukces-konferencje.pl); formularz prosimy przesłać drogą mailową lub faksem.

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Ważne! Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny z biurem, jeśli nie dostaną Państwo potwierdzenia zakwalifikowania na szkolenie w przeciągu 2 dni od wysłania formularza zgłoszeniowego – zdarza się, że Państwa zgłoszenia do nas nie docierają.

Kontakt i informacje dodatkowe:
Adres e-mail:
sukces.sukces@gmail.com