60 lat teatru lalek w Szczecinie!

📅 czwartek 14.11.2013 do sobota 16.11.2013
60 lat teatru lalek w Szczecinie!
czwartek 14.11.2013
godz. 10.00-14.00 panel dyskusyjny "Teatr lalek: gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy, jak tam dojść?" pod opieką merytoryczną dr Haliny Waszkiel
godz. 19.00 spektakl "Don Juan, czyli…" w reż. Aleksieja Leliavskiego

piątek 15.11.2013

godz. 19.00 zostaną nadane odznaczenia przyznawane przez Zarząd Województwa:
Złota Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego dla Teatru Lalek PLECIUGA
Srebrna Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego dla Zbigniewa Niecikowskiego – dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Lalek PLECIUGA

spektakl "Stworzenia sceniczne" w reż. Pawła Aignera

sobota 16.11.2013
godz. 18.00 premiera przedstawienia "Bajki samograjki" Jana Brzechwy w reż. Anny Augustynowicz
gala jubileuszowa
, podczas której Teatr Lalek PLECIUGA zostanie odznaczony Medalem za Zasługi dla Miasta Szczecina, przyznawanym przez Radę Miasta Szczecin.

Jan Brzechwa
BAJKI SAMOGRAJKI

w reżyserii Anny Augustynowicz

Snuj się, snuj, bajeczko!
A było tak…

Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Kot w butach… Te klasyczne baśnie są znane wielu pokoleniom: dzieci słuchają ich z wypiekami na twarzy, dorośli wspominają ze wzruszeniem.
Bajki samograjki, wierszowane adaptacje owych powszechnie lubianych historii, zostaną zaprezentowane w listopadzie w Teatrze Lalek PLECIUGA.
Spektakl w reżyserii Anny Augustynowicz to niepowtarzalna szansa spotkania – po raz pierwszy lub kolejny – z twórczością Jana Brzechwy. Zapraszamy widzów małych i dużych! Premiera na jubileusz sześćdziesięciolecia działalności Teatru Lalek PLECIUGA pozostawi w Waszej pamięci wiele wspaniałych, teatralnych i baśniowych wspomnień!

Jan Brzechwa
Bajki samograjki

reżyseria – Anna Augustynowicz
scenografia – Marek Braun
kostiumy – Wanda Kowalska
muzyka – Jacek Wierzchowski
choreografia – Zbigniew Szymczyk
multimedia – Wojciech Kapela

występują:
Mariola Fajak-Słomińska, Rafał Hajdukiewicz, Danuta Kamińska,
Dariusz Kamiński, Katarzyna Klimek,

Mirosław Kucharski, Paulina Lenart, Grażyna Nieciecka-Puchalik,
Edyta Niewińska-Van der Moeren, Maciej Sikorski,

Janusz Słomiński, Krzysztof Tarasiuk, Zbigniew Wilczyński, Przemysław Żychowski

przedstawienie dla dzieci od 4 lat

Przedstawienie realizowane jest w ramach projektu jubileuszowego "Teatr i miasto: przestrzeń świętowania/przestrzeń codzienności" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Szczecin.