📅 sobota 04.06.2011
4 VI WYŁĄCZ SYSTEM VOL. 3
pod patronatem Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
4–5 czerwca 2011

Ukoronowaniem Święta jest Fiesta – zabawa w Hotelu Europejskim.
Wyłącz system vol. 3 to m.in. zabawa w podwórko PRL, kino „pod chmurką”, spotkania z muzykami, akcja wyborcza: Pytanie na głosowanie!, rozmowy niekontrolowane, występy i warsztaty Feel Free Arts! – Sztuka Wolności z udziałem m.in. muzyka Mateusza Pospieszalskiego, tancerza i choreografa Leszka Bzdyla i skrzypaczki Katarzyny Dudy oraz koncert hip-hopowy Etos 2010 podczas streetartowej akcji Wolne Miasto Warszawa. Gwoździem programu Wyłącz system jest Fiesta, będąca ukoronowaniem obchodów Święta Wolności. Tegorocznej zabawie towarzyszyć będzie studio telewizyjne sprzed 89 roku – Tele-rewizor. O północy wzniesiony zostanie toast za wolność i Wyłączony System!
NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY. Więcej: wylaczsystem.pl
Wyłącz System vol. 3 – program dla dzieci!
AKCJE STARTOWE
Głos przyrody na Solidarność
29 maja, godz. 12:00–18:00, Skwer Wizytek przy DSH
Akcja plenerowa, rodzinna i kontrkulturowa zadedykowana formacji artystycznej Gruppa, jednej z najciekawszych twórczych manifestacji lat 80. W czerwcu 1989 roku artyści z Gruppy zorganizowali przed kawiarnią „Niespodzianka” – lokalem wyborczym „Solidarności" wspólne malowania pod hasłem „Głos przyrody na Solidarność”.
Traktując dosłownie hasło "Głos przyrody na Solidarność" chcemy też zaprosić warszawiaków – dużych i małych, by tego dnia odwiedzili Ogród Botaniczny a następnie wrócili na Skwer i posadzili "drzewka wolności", namalowali mural, pograli z nami w klasy i kapsle, pooglądali bajki na rzutniku "Ania" i w leniwej atmosferze na leżakach spędzili niedzielne popołudnie.

KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 4 VI
SKWER WIZYTEK (u zbiegu ulic Karowej i Krakowskiego Przedmieścia)
4 czerwca 2011, godz. 12.00-22.00

14.00-19.00
Podwórko PRL

Niezwykła podróż w czasie do świata nieistniejących dziś dziecięcych podwórek. Przypomniane zostaną zapomniane bajki, gry i zabawy m.in. kapsle, klasy, hula-hop, skakanie w gumę, wyścigi w workach, rzut workiem w dal, rzut kością do paszczy, wyścigi ze związanymi nogami czy zabawa w mumię. 4 czerwca dzieci będę mogły wziąć także udział we wspólnym malowaniu „wolności" oraz w wyklejaniu papierowych figurek Bolka i Lolka. Dodatkową atrakcją Podwórka PRL będzie Namiot Opowieści, w których dzieci (6-12 lat) będę mogły wziąć udział w warsztatach: „ O co chodzi z tą wolnością" , „Hula-hop, kapsle i Piątek z Pankracym, czyli w co się bawili nasi rodzice" oraz „Dzienniczek – jeden dzień w PRL".

Przez cały dzień na Podwórku PRL będzie trwała akcja spisywania swoich marzeń na karteczkach i dołączania ich do baloników wypełnionych helem, które pod koniec dnia zostaną wysłane w niebo. Podwórko PRL zakończy tak jak to miało miejsce w czasach kiedy nie było telewizji satelitarnej i kablowej „Dobranocka".

ORGANIZATOR:

Dom Spotkań z Historią (DSH), ul. Karowa 20, 00-324 Warszawa