Weleda

Park Kurdwanowski
📅 niedziela 03.09.2023
28. Festyn Jesień Kurdwanów 2023
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kurdwanów Nowy”, pomysłodawca i gospodarz Festynu „Jesień Kurdwanów”, zaprasza w niedzielę 3 września do udziału w 28. edycji wydarzenia.

Zainaugurowany trzydzieści lat temu, w 1993 roku, Festyn „Jesień Kurdwanów” stał się wydarzeniem lubianym przez Krakowian. Integruje on mieszkańców osiedla oraz dzielnicy, przyciąga zainteresowanych z wielu rejonów miasta. Bogaty program artystyczny, występy gwiazd polskiej estrady oraz liczne atrakcje, każdego roku zapewniają każdego roku wspaniałą, całodzienną zabawę uczestnikom tego przedsięwzięcia. Takiej tradycji nie mają inne krakowskie spółdzielnie mieszkaniowe.

W niedzielę 3 września koniecznie widzimy się na Festynie artystycznym, organizowanym od lat w Parku Kurdwanowskim, na boisku piłkarskim, pomniejszonym jednak od tego roku po przebudowie Parku. Od rana otwarte będą place zabaw i liczne stoiska, przed południem imprezę rozpocznie cykliczna wystawa i konkurs psów rasy mieszanej „Cztery Łapy”. O godz. 14.00 natomiast na estradzie rusza bogaty program artystyczny. Obok „Zespołu PIERSI” – gwiazdy wieczoru, wystąpią zespoły: „Clouse2U”, który przedstawi covery światowych przebojów, „The Postman” – ceniony wykonawca piosenek nieśmiertelnej grupy „The Beatles”. Przez osiedle przemaszeruje, a potem zagra na scenie koncert Orkiestra Dęta Podstolice, jedna z najlepszych w Małopolsce, zaś Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni  i Tańca „Krakowiak” przypomni tradycje folkloru nie tylko krakowskiego. Będą pokazy taneczne oraz konkursy. Nie zabraknie działań obecnych na poprzednich festynach: mini maratonu (XV edycja), pokazów tanecznych, konkursów, w tym „Kredą na asfalcie” – ulubionego przez najmłodszych od pierwszej edycji festynu. Jego ostatnie dwie edycje, z lat 2019 i 2022, przypomni publiczna projekcja reportażu filmowego. Na zakończenie niebo rozbłyśnie efektownym widowiskiem multimedialnym z elementami pirotechniki – „Pyro-laser show”!

Ważnym elementem programu „Jesieni” jest każdego roku akcja krwiodawstwa, którą w specjalnym autobusie organizuje w niedzielę 3 września, w 10.00-15.00, Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie.

Szczegółowy program na www.kurdwanownowy.pl