Np. chłopcy za piratów, a dziewczynki za wróżki (Dzwoneczek /syrenki morskie, przeróżne zwierzątka)
Udekorowanie sali balowej.
Balonami, serpentynami, obrazkami przedstawiającymi postacie z bajki Piotruś Pan – namalowanymi (wcześniej) przez dzieci
Przystrojenie karnawałowego stołu.
Papierowe talerze i kubki ozdobione przez dzieci i podpisane ich imionami.
Konkursy na balu.
„Wyławiamy jabłka”
Do dużej i głębokiej miski nalewamy wodę i wrzucamy jabłka tyle sztuk ilu jest uczestników. Zadaniem dzieci jest wyciągnięcie jabłka ustami bez pomocy rąk.
„Załóż piratowi opaskę”
Na namalowanej na dużym kartonie głowie pirata jedno z dzieci (mając zasłonięte oczy) musi przymocować papierową opaskę na oko. Inne dzieci podpowiadają mu gdzie ma tę opaskę umieścić lub robi to samodzielnie bez podpowiedzi. Dziecko które ma przyczepić opaskę musi obrócić się trzy razy wokół własnej osi zanim przystąpi do zadania.
„Rzucanie woreczka do wiaderka”
Ustawiamy wiaderko w odległości ok. półtora metra od linii startu/rzutu. Każdy uczestnik konkursu ma trzy rzutu. Opiekun liczy punkty. Wygrywa dziecko z największą liczbą zgromadzonych punktów.
„Smacznego”
Karmienie jogurtem. Dziecko mając zawiązane oczy karmi ochotnika jogurtem. Uwaga dyiecko karmione powinno mieć na sobie fartuszek, śliniak, płaszczyk przeciwdeszczowy lub inne zabezpieczające ubranie. Opiekun wybierając ochotnika musi mieć na uwadze dziecięce chraktery i temperamenty – nie można wybierać dziecka które łatwo się obraża lub jest wrażliwe na krytykę i śmiech ze strony innych.
Zabawa taneczna
Dowolne tańce m.in. do muzyki z bajki Piotruś Pan.
Poczęstunek.
Daniem specjalnym balu mogę być – parówki w cieście naleśnikowym.
Anna Owczarek. Autorka otrzymuje upominek.