Quiz Piłka nożna – dyscyplina sportowa

Piłka nożna
Piłka nożna  to niewątpliwie najpopularniejsza dyscyplina sportowa, która cieszy się ponad 4 miliardami fanów na całym świecie. Początków tej dyscypliny można szukać w popularnych w różnych cywilizacjach grach z piłką. Sprawdź się w quizie sprawdzającym wiedzę o tej dyscyplinie sportowej. Zapraszamy do testu na temat piłki nożnej!

Quiz nadesłany przez Czytelnika Miasta Dzieci.

Na dobry początek bardzo proste pytanie. Piłka jest okrągła, a bramki są:

Z czego zazwyczaj jest zrobiona piłka do gry w piłkę nożną?

Piłka nożna w formie, jaką znamy ją obecnie narodziła się:

Buty najbardziej odpowiednie do gry w futbol to:

Jaką nazwę nosi profesjonalne podłoże na stadionie do gry w piłkę?

Jedyny zawodnik, który w trakcie meczu może dotykać piłkę rękami i ją rzucać to:

Jak nazywa się gol strzelony do swojej bramki?

Co oznacza żółta kartka dla zawodnika?

Gdy sędzia po raz kolejny upomina zawodnika i każe mu opuścić boisko, to pokazuje mu kartkę:

Boisko do piłki nożnej ma kształt prostokąta, którego dłuższy z boków nosi nazwę:

Ile minut trwa mecz piłki nożnej?

Sprawdź jak Ci poszło. Możesz porównać swoje wyniki z prawidłowymi odpowiedziami.

Zobacz inne kategorie Quizów: Quizy historyczne Quizy o jedzeniu Quizy o legendach Quizy ortograficzne