UD

Park Rozrywki Julinek – mnóstwo zabawy blisko Warszawy!

Park Rozrywki Julinek
Podwarszawski Julinek to miejsce jedyne w swoim rodzaju nie tylko na mapie Mazowsza i Polski, ale także w skali całego świata. Przesada? Bynajmniej!

Prawie 70 lat temu powołano do istnienia w Julinku wyjątkową w skali światowej stacjonarną Bazę Cyrkową. Ośrodek stał się nie tylko stałym centrum dla ekip cyrkowych działających w całej Polsce ale również zapleczem ich postojów i zimowania. Baza była przede wszystkim miejscem treningów artystów oraz ośrodkiem doskonalenia sztuki cyrkowej. To tutaj powstała i istnieje do dziś Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej.

Szkoła oraz zachowane do dziś budynki Małej i Dużej Areny są świadectwem najwyższego poziomu polskiej sztuki cyrkowej oraz częścią naszego narodowego dziedzictwa, o którym warto wiedzieć i z którego także można być dumnym. Wszak sztuka cyrkowa – przy całej swojej lekkości i ulotności – to część naszej kultury. Kultury popularnej, masowej, ludowej, dostępnej i zrozumiałej dla każdego, w tym dla każdego dziecka.

Park Rozrywki Julinek

Na terenie dawnej Bazy Cyrkowej funkcjonuje od 2015 roku Park Rozrywki w Julinku, który oferuje – zaledwie 30 km od Warszawy, w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego – połączenie wypoczynku w naturze z beztroską zabawą dla całej rodziny. Na Gości czekają między innymi:

Park linowy – Podniebny Cyrk

Jeden z najrozleglejszych w kraju i zdecydowanie największy na całym Mazowszu park linowy. Liczy ponad kilometr długości i jest podzielony na 8 tras o różnych stopniach trudności. Dwie z nich są przeznaczone dla dzieci. Aby przemierzyć całość Podniebnego Cyrku, trzeba pokonać aż 138 przeszkód. Cały obiekt spełnia rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, oraz zapewnia doskonałą zabawę zarówno początkującym adeptom podniebnych spacerów, jak i doświadczonym miłośnikom mocnych wrażeń.

Park linowy w Julinku

Kraina Dmuchańców

Zespół kilkunastu obszernych obiektów dmuchanych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. To gwarancja doskonałej zabawy, która poprawia sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Na szczególną uwagę zasługuje strefa atrakcji wodnych z 7 metrową zjeżdżalnią Hippo Slide, a także basenami i boiskami wodnymi.

Park Rozrywki Julinek

 Minigolf Cyrkowy

Pola do gry w minigolfa można spotkać tu i ówdzie. Ale nie każde ma powierzchnię aż 1000 metrów kwadratowych i aż 18 torów do gry. A przede wszystkim – żaden minigolf na Mazowszu i w całej Polsce nie ma charakteru cyrkowego i na żadnym z nich nie trzeba stawiać czoła klaunom i dzikim zwierzętom broniącym dostępu do dołków golfowych.

Julinek - mini golf

Cyrkowa Strefa Animacji i Plac Zabaw

W pełni sezonu, czyli od maja do końca września, gości codziennie zabawiają animatorzy. Chętnych nauczą chodzenia na szczudłach i żonglerki. Przecież jesteśmy w najbardziej cyrkowym miejscu w Polsce! Dzieci mogą także spędzać czas na Placu Zabaw (piaskownica, huśtawki, tyrolka), którego ekologiczne elementy są zbudowane na bazie drewna akacjowego.

Julinek plac zabaw sztuki cyrkowej Julinek plac zabaw animacje

Wystawa Sztuki Cyrkowej

To atrakcja absolutnie wyjątkowa w skali kraju! W budynku Małej Areny znajdziemy prawdziwe muzeum – z plakatami, zdjęciami i autentycznymi rekwizytami – dokumentujące historię polskiego cyrku od XIX wieku do czasów współczesnych. Znajdziemy tam także dokumenty obrazujące rozwój sztuki cyrkowej w wielu krajach świata.

Sport w Sercu Puszczy Kampinowskiej

Park Rozrywki oferuje specjalny tor do wyścigów ekologicznymi samochodami na pedały (typu jeep, quad i buggy). Na terenie Parku działa także wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego: kijów do nordic walking a zimą także nart biegowych. Park znajduje się w sercu Kampinoskiego Parku Narodowego i jest znakomitym punktem startowym dla spacerów i wycieczek po okolicy.

Na terenie Parku ulokowane są  historyczne budynki Małej i Dużej Areny, które przeszły spektakularną rewitalizację. W każdy weekend na Arenie Centralnej obywają się pokazy cyrkowe, przedstawienia teatralne oraz warsztaty edukacyjne dla rodzin.

W Parku Rozrywki Julinek nikt nie będzie głodny. W centralnej części parku funkcjonują punkty gastronomiczne, które zaspokoją mały i duży głód każdego gościa.  Pizzeria „Mała Arena”  oferuje potrawy kuchni włoskiej, zaś w plenerowej strefie gastronomicznej zlokalizowanej w sąsiedztwie głównych atrakcji zostaniemy nakarmieni świeżymi polskimi daniami, bądź grillowanymi potrawami i napojami. Na łasuchów czekają też pyszne słodkości.

Dodatkowym atutem całego terenu jest położenie – zaledwie 30km od centrum Warszawy, 30 km od Nowego Dworu Mazowieckiego, przy drodze nr 579, z prostym dojazdem do dróg A2 i S8. Na terenie Parku Rozrywki Julinek znajduje się wejście na teren Kampinoskiego Parku Narodowego. Do dyspozycji gości jest około 360 km znakowanych pieszych szlaków turystycznych oraz 200 km szlaków rowerowych.  Szlak rowerowy został wyznaczony na istniejącej sieci szlaków pieszych i dróg leśnych. Całość trasy jest przejezdna cały rok. Główny szlak biegnie dookoła Puszczy Kampinoskiej, tworząc pętlę o długości 145 km.  Komfortowy Hotel Julinek, położony na terenie Parku Rozrywki, może być bazą wypadową dla tych wszystkich, którzy chcą w Puszczy Kampinoskiej zostać na dłużej.

Park Rozrywki chętnie organizuje wszelkiego typu spotkania, zarówno rozrywkowe i jak najbardziej poważne. To tu właśnie odbywają się urodziny, wesela i komunie. Można również zorganizować firmowe eventy, konferencje, koncerty, ale też nagrywać programy telewizyjne. Nawet dla kilkuset osób – pod dachem historycznych budynków Bazy Cyrkowej, albo na wolnym powietrzu.

Warto pamiętać, że imprezy w Julinku mogą być połączone z noclegiem na miejscu. Wszak częścią Parku jest stylowo odnowiony, nowoczesny Hotel Julinek, z salami konferencyjnymi, apartamentami i pokojami dla 160 osób, a także parkingiem na 2000 samochodów.

Park Rozrywki Julinek
Julinek 1, Leszno k. Warszawa
tel. 22 611 61 16
mail : info@julinek.com.pl
www.julinek.com.pl

https://www.facebook.com/julinekpark/

296 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent