UD

Hodowla Strusi Afrykańskich w Gołkowie

Hodowla Strusi Afrykańskich w Gołkowie

Wybierzcie się całą rodziną do Gołkowa, aby zobaczyć, a może i dotknąć największe ptaki świata – strusie. Poznacie je bliżej – od skorupki aż do dorosłego osobnika.

Wycieczka po hodowli składa się z około 30 min. prelekcji na temat zachowania się i hodowli strusi w Polsce, połączonej ze zwiedzaniem ich stajni.

Można dowolnie długo przyglądać się zwierzętom obchodząc ich wybieg, karmiąc rosnącą tu trawą, próbować je dotknąć czy pogłaskać. W zależności od pogody i pory roku można również oglądać pisklęta strusi.

W następnym pomieszczeniu można zobaczyć: strusią skorupkę – poznać jej grubość, wydmuszkę lub jajo, pióra i skórę.

Czas takiej wycieczki waha się (w zależności od zainteresowania gości i zadawanych pytań) od 45 minut nawet do 2 godzin.

Na farmie można zobaczyć jeszcze inne ciekawe zwierzęta takie jak: kucyki, białe daniele, dziki, pawie, perliczki i bażanty.

Na pamiątkę odwiedzin można zakupić kawałki skorup i drobne wyroby z nich, przypinane znaczki i pocztówki ze zdjęciami z naszej Hodowli, różnej wielkości pióra oraz zamówić strusie jaja, wydmuszki i mięso.

Atrakcją jest możliwość zamówienia jajecznicy ze strusiego jaja (duże grupy).

Adres:
ul. Jaremy 17, 05-502 Piaseczno-Gołków k. Warszawy
tel.: 22 756 21 69, 609 026 067

Dojazd:
samochodem dojazd z centrum Piaseczna na Grójec, w Gołkowie oznakowany skręt. Z autobusu 727 spod stacji metra Wilanowska trzeba wysiąść w Gołkowie lub Zalesinku.

274 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent