Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

ZAMEK KAZIMIERZOWSKI

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK informuje, że dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) istnieje możliwość zwiedzania Zamku Kazimierzowskiego z przewodnikiem po wcześniejszym uzgodnieniu daty i godziny.  Kontakt tel. 690 992 525 (przewodnik zamkowy).

KLUB „NIEDŹWIADEK”

Kamienica przy Rynku oznaczona numerem jeden spełnia dziś funkcję siedziby Urzędu Miejskiego. Jej obecny kształt jest wynikiem przebudowy starszych budynków. Najwcześniejsze informacje o istniejącej w tym miejscu budowli pochodzą z 1521 r. Zaś pochodzący z pocz. XVII w. zapis potwierdza fakt sprzedaży tej realności określonej już jako murowana. Do początków XIX w. dość często zmienia właścicieli. Wtedy to zostaje zakupiona …

BUDYNEK PRZY UL. ST. KONARSKIEGO 5

5 lutego 2008 r. o godz. 16.00 przemyska kultura oficjalnie wzbogaciła się o nowy obiekt. Wtedy to nastąpiło uroczyste przekazanie do użytkowania inwestycji pn. „Renowacja i adaptacja zabytkowego budynku w Przemyślu z przeznaczeniem na cele kulturalne”. Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżet państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Biblioteka specjalistyczna z dziedziny kultury i sztuki
Biblioteka specjalistyczna z dziedziny kultury i sztuki 37-700 Przemyśl ul. Stanisława Konarskiego 5 tel. 16 678 50 62 wew. 38
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

37-700 Przemyśl