Wybierz miasto
Obraz

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I i II stopnia im. Grzegorza Fitelberga

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Grzegorza Fitelberga w Chorzowie prowadzi działalność w zakresie nauczania na poziomie I stopnia (szkoła podstawowa) oraz II stopnia (szkoła średnia). Nauczanie odbywa się w systemie popołudniowym. Szkoła prowadzi nauczanie na wszystkich instrumentach, z wyjątkiem organów i harfy w zindywidualizowanym procesie nauczania.

W szkole występują następujące sekcje przedmiotowe:

sekcja przedmiotów ogólnomuzycznych

sekcja instrumentów klawiszowych

sekcja instrumentów smyczkowych i gitary

sekcja instrumentów dętych i perkusji,

które realizują wytyczone zadania związane ze specyfiką swojej sekcji, a systematycznie i ściśle ze sobą współpracując osiągają statutowe cele szkoły.

Radę Pedagogiczną , która liczy ponad 60 nauczycieli stanowi wysokokwalifikowana kadra. Dowodem tego jest m. in. posiadanie przez prawie 100 % nauczycieli wyższego wykształcenia. Wielu nauczycieli jest członkami zawodowych zespołów, takich jak: Narodowa Orkiestra Symfoniczna, Filharmonia Śląska, Opera Śląska, Teatr Rozrywki oraz pracownikami Akademii Muzycznej w Katowicach.

W szkole pierwszego stopnia nauka odbywa się w cyklu 6 i 4 letnim, a jej ukończenie daje możliwość ubiegania się o przyjęcie do szkół muzycznych II stopnia. Szkoła drugiego stopnia jest szkołą średnią o charakterze zawodowym. Zajęcia prowadzone są na wydziale instrumentalnym oraz wokalnym. nauka trwa 6 lat dla instrumentalistów i 4 dla wokalistów . Ukończenie szkoły II stopnia upoważnia do ubiegania się o przyjęcie do wyższych uczelni i kontynuowania nauki na poziomie wyższym.

Akcja rekrutacyjna na kolejny rok szkolny rozpoczyna się w marcu.

Chorzów
ul. Dąbrowskiego 43

info@fitelberg.pl

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I i II stopnia im. Grzegorza Fitelberga