Katalog Miasta Dzieci • muzea

23.02.2012
Zima w mieście 2012 Kraków

Zima w mieście 2012 Kraków

W czasie ferii zapraszamy dzieci z rodzicami na odkrywanie – podczas aktywnego oprowadzania – tajemnic, zagadek i skarbów ukrytych w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie.

08.01.2012

Warsztaty dla dzieci i rodziców w Krakowie

Gdzie mieści się Szafirowa Pracownia? Co robił mały Staś na ulicy Krupniczej? Po co malarz chodził na łąkę? Czy dom Długosza to dom Wyspiańskiego? Z kim kłócił się artysta w kościele Franciszkanów? Odpowiedzi poznamy przechadzając się po Krakowie, który stanie się planszą do gry. Kostka zdecyduje, które miejsca związane z życiem i twórczością Stanisława Wyspiańskiego odwiedzimy.

20.11.2011

Warsztaty dla dzieci i rodziców w Krakowie

W listopadzie odwiedzicie pracownię Stanisława Wyspiańskiego. Podczas wspólnej zabawy dowiecie się skąd artysta czerpał pomysły na swoje dzieła, co rysował w szkicowniku i czy lubił, gdy w pracowni odwiedzali go goście. Poznacie też technikę suchego pastelu i witrażu. Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was wiele plastycznych atrakcji!

16.10.2011
Zajęcia dla dzieci i rodziców w Krakowie

Zajęcia dla dzieci i rodziców w Krakowie

Konik muzealny zawiezie Was prosto do legendarnej siedziby polskich monarchów. W trakcie gry poznacie Wawel, którego jeszcze nigdy nie widzieliście – przekonacie się, jakie tajemnice kryje zamek i dlaczego Stanisław Wyspiański nazwał wzgórze wawelskie „polskim Akropolem”. Jeśli lubicie rozwiązywać zagadki, tropić tajemnice i poszukiwać skarbów, dołączcie do nas!

śr
24.08.2011
Warsztaty dla dzieci w Krakowie

Warsztaty dla dzieci w Krakowie

Polaryzacja to właściwość światła. Na co dzień wykorzystywana jest w szybach samochodowych, okularach przeciwsłonecznych, aparatach fotograficznych. W teatrze cieni wykorzystujemy ją do budowania świetlnych kolaży.
Wszystkich, którzy chcieliby opanować moce pojawiania się i znikania
obrazów, uzyskać władze nad kolorem, zaczarować cienie – zapraszamy na warsztaty.

19.06.2011

Warsztaty dla rodzin w Krakowie

KONIK MUZEALNY to cykl warsztatów weekendowych dla rodzin. KONIK MUZEALNY wędruje pomiędzy różnymi oddziałami Muzeum Narodowego w Krakowie.
Poprzez zabawę, specjalnie przygotowane ścieżki tematyczne, zagadki i ciekawostki rodzice oraz dzieci zachęcani są do wspólnego poznawania kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie.
Jeśli chcecie, by Muzeum Narodowe stało się waszym konikiem, przyjdźcie koniecznie!

22.05.2011

17.04.2011

śr-czw
15.09-30.09.2010
warsztaty dla dzieci w Krakowie

warsztaty dla dzieci w Krakowie

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 3-5 lat. Obowiązuje karnet do stycznia 2011, na dany cykl zajęć (3 lub 4 warsztaty) Koszt: 50 zł.
Zapisy przyjmujemy do 30 września 2010. Muzeum Stanisława Wyspiańskiego.

Zajęcia i miejsca

Wybierz miasto