Wybierz miasto

Przyjazne dziecku

Markowe zabawki dla dzieci

Muzeum Geologiczne Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego

Muzeum w obecnej formie i miejscu istnieje od maja 2000 r.

W muzeum zgromadzono ponad 8 tys. eksponatów w postaci minerałów, skał i skamieniałości oraz kryształów związków chemicznych, z czego prezentowanych jest ok. 4 tysiące. Prezentowane są one w gablotach i witrynach na dwóch kondygnacjach. Łączna powierzchnia wystawiennicza muzeum wynosi 660 m2.

I. kondygnacja mieści:

• minerały
  • kryształy syntetyczne
  • meteoryty

II. kondygnacja obejmuje zagadnienia z następujących dziedzin:

• paleontologia
  • petrografia
  • geologia regionalna

Dodatkowo w Ogrodzie Skalnym Collegium Geographicum prezentowanych jest kilkanaście bloków skalnych pochodzących z najbardziej znanych miejsc ekspoloatacji surowców skalnych w Polsce.

Muzeum Geologiczne prowadzi działalność:

• naukową z zakresu geologii regionalnej, ochrony przyrody nieożywionej, petroarcheologii oraz petroarchitektury ( oferta badań),
  • dydaktyczną – realizowane są zajęcia dydaktyczne dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów,
  • popularyzatorską – polegającą na prezentacji kolekcji, prowadzeniu prelekcji,aktywnym udziale m.in. w Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki oraz Nocy Muzeów.

Godziny otwarcia Muzeum Geologicznego oraz ceny biletów można sprawdzić tutaj.

Grupy szkolne są przyjmowane od poniedziałku do piątku po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu.

ul. Kopcińskiego 31 (Collegium Geographicum);

muzgeol@geo.uni.lodz.pl