Wybierz miasto

Nowa kolekcja 5.10.15.

Katalog Miasta Dzieci • Miejsca rozrywki dla rodziny

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został założony 11 marca 1928 roku. Znajduje się w samym centrum stolicy i zajmuje powierzchnię 40 ha. Warszawskie ZOO ma w swojej kolekcji ponad 3,5 tys. zwierząt przedstawicieli ponad 500 gatunków, w tym około 40 objętych programem ochrony gatunków zagrożonych tzw. EEP. Stołeczny ogród ratuje zagrożone gatunki rozmnażając je w swoich kolekcjach, reintrodukując je do naturalnego środowiska oraz działając na rzecz ich ochrony w naturze.

Warszawskie ZOO jest wyjątkowe, gdyż jako jedyny polski ogród i jeden z bardzo nielicznych w Europie ma stworzony Dział Rehabilitacji Zwierząt Dzikich z Azylem dla Ptaków i ośrodkiem CITES. Naszą misją jest więc nie tylko jak najlepsze wykonywanie statutowych obowiązków jako członka prestiżowego europejskiego stowarzyszenia EAZA, ale także praktyczne działanie na rzecz dzikiej fauny i szeroko rozumianej ochrony rodzimej przyrody. Wiemy że to na razie jest jeszcze wśród ogrodów zoologicznych mało popularne, ale mamy także świadomość, że jest to kierunek właściwy i bardzo społeczeństwu dużego miasta (w naszym przypadku Warszawy) potrzebny. Azyl dla Ptaków przyjmuje rocznie ponad 5 tysięcy pacjentów, więcej niż 50 pozostałych ośrodków rehabilitacji ptaków w całej Polsce. A warszawiacy mają coraz lepszą świadomość tego, że ich ZOO jest wyjątkowe w pozytywnym tego pojęcia znaczeniu.

Marzeniem Dyrekcji jest także, by warszawiacy traktowali ZOO jako swoje, znali żyjące w nim zwierzęta z imienia i traktowali ich jak bliskich sąsiadów. Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00. Na terenie ogrodu znajduje się ponad 10 obiektów, które czynią komfortowym zwiedzanie ZOO także i w okresie jesienno-zimowym. Zapraszamy.

ul. Ratuszowa 1/3 03-461 WARSZAWA, POLSKA

+48 (22) 619-40-41,
zoo@zoo.waw.pl

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

nd
21.01.2018
ZOO: Dzień Babci i Dziadka
Plenerowe

ZOO: Dzień Babci i Dziadka

Miejski Ogród Zoologiczny zaprasza na wyjątkowe świętowanie Dnia Babci i Dziadka: tropami krokodyli w Warszawskim ZOO. W tym dniu po raz pierwszy w Warszawskim ZOO odbędzie się pokaz karmienia krokodyli i warana! Specjalnie na ten dzień pracownicy ZOO przygotują krokodylo-waranie przysmaki, aby zobaczyć „gady w akcji”. Każdy, kto wybierze się na Dzień Babci i Dziadka do […]

pon
19.06.2017
dzień leniwych spacerów w zoo
Plenerowe

Dzień Leniwych Spacerów w warszawskim ogrodzie zoologicznym.

Z okazji Dnia Leniwych Spacerów, który przypada 19 czerwca, Warszawskie ZOO zaprasza na wycieczki z przewodnikami – leniwe spacery w cenie biletu. W ciągu półgodzinnej wycieczki usłyszycie wiele fascynujących opowieści o zwierzętach i zobaczycie karmienie pawianów lub nosorożców. Nasi przewodnicy zapraszają też na spacer do ptaszarni i odwiedzin naszych leniwców: Amy i Paavo.

sob
21.01.2017
dzień Babci i dziadka Warszawa Zoo
Warsztaty i zajęcia

Dzień Babci i Dziadka w Warszawskim ZOO

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkie babcie i wszystkich dziadków – w towarzystwie wnuków i nie tylko – na warsztaty pieczenia pierniczków. Zabawa odbędzie się w najbliższą sobotę w restauracji Tembo w Słoniarni stołecznego ZOO w godzinach 11.00 – 14.00.

Zajęcia i miejsca

Wybierz miasto