19. urodziny słonia Leona w warszawskim ZOO

Warszawskie ZOO mapa

wtorek 04.02.2020

19. urodziny słonia Leona w warszawskim ZOO

We wtorek 4 lutego Warszawskie ZOO będzie świętowało 19 urodziny słonia Leona – największego warszawiaka! Impreza zaczyna się o godz. 11.00 w Słoniarni. Będzie m.in. tort dla solenizanta, popcorn, pływające sushi, bańki mydlane, słoniowe eksponaty oraz konkursy!

Podczas imprezy opiekunowie opowiedzą m.in. o tym, jak wyglądają treningi medyczne słoni oraz z czego składa się słoniowa dieta i jakie pączki na Tłusty Czwartek szykują dla swoich podopiecznych. Będą też konkursy z nagrodami nt. wiedzy o słoniach i zwierzętach afrykańskich.

Leon uwielbia dostawać prezenty. W dniu urodzin każdy może przynieść dla niego urodzinowy gift np. fistaszki lub pestki dyni, oczywiście w rozmiarze XXL (w trosce o zdrowie słoni orzeszki i pestki powinny być w oryginalnych opakowaniach).

Fani Leona mogą dla niego przygotować kartkę urodzinową i przynieść ją w dniu imprezy do Słoniarni – najlepiej w rozmiarze XXL. Najbardziej kreatywne laurki zostaną nagrodzone!

Niespełna sześciotonowy słoń afrykański Leon – jedyny samiec w słoniowym stadzie. Leon, w Izraelu nazwany Yoni, urodził się 4 lutego 2001 r. w ogrodzie zoologicznym Ramat Gan w Tel Avivie. Do Warszawskiego ZOO przyjechał ponad dwa lata później, razem ze swoim kuzynem, większym i starszym Ninio, który teraz mieszka w poznańskim zoo. Ojcem Leona jest ważący ponad 7 ton potężny Yossi.

Leon z młodzieniaszka staje się dojrzałym bykiem, a ze swoją masą 5777 kg niedługo może dorówna wielkością swojemu ojcu, który jest największym samcem w Europie i Azji. Tymczasem Leon – największy warszawiak – mężnieje w oczach i staje się coraz bardziej atrakcyjnym kawalerem. Jest w bardzo dobrej kondycji, do tego piękny i zrównoważony, a co ważne… ma coraz lepszej jakości nasienie (co jest także zasługą troskliwej opieki i suplementacji), więc niebawem o jego względy mogą zabiegać słonice z całego świata. Potwierdziły to niedawno wykonane badania przeprowadzane przez wybitnych specjalistów z Niemiec (którzy już od ponad 20 lat badają słonie) przy współpracy z lekarzami weterynarii i zespołem ekspertów z Warszawskiego ZOO. Była to niezwykle ważna i duża akcja, w której brało udział ponad 20 osób. Przeprowadzający badania fachowcy z zagranicy byli pod wrażeniem Leona i efektów treningu, jaki codziennie prowadzą ze słoniami opiekunowie. Leon przeszedł badania celująco!

Samiec z Warszawskiego ZOO jest jednym z wielu słoni afrykańskich, które biorą udział w programie hodowlanym w Europie. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Leon zostanie dumnym ojcem.

PLAN IMPREZY:
11.00-12.00 – SŁONIARNIA WARSZAWSKIEGO ZOO
– Słoniowe opowieści opiekunów
– Tort dla Leona
– Beczka z popcornem do wydmuchiwania
– Pływające vege sushi
– Słoniowa piniata
– Las z gałęzi
– Bańki mydlane
– Ekosłoniowy papier
– Fragmenty czaszki i ciosów słonia
– Odciski trąby, stóp i skóry
– Kolorowanka z Leonem
– Konkurs z nagrodami z wiedzy o słoniach i zwierzętach afrykańskich

ORGANIZATORZY:
Warszawskie ZOO
Słoniarnia i Nosorożce Warszawskiego ZOO

CO: 19 urodziny słonia Leona
KIEDY: Wtorek, 4.02.2020, godz. 11.00-12.00
GDZIE: Warszawskie ZOO – Słoniarnia

DO UDZIAŁU W WYDARZENIU upoważnia ważny bilet wstępu do Warszawskiego ZOO.

Szczegóły:

– na www:  https://zoo.waw.pl/aktualnosci/najblizsze-wydarzenia/19-urodziny-slonia-leona,p2145521572

– w wydarzeniu na fb:  https://www.facebook.com/events/1053979201645712/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo zoo Warszawa

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie

ZOO otwarte jest przez cały rok. Zimą 80% zwierząt można oglądać na wybiegach, inne w pomieszczeniach zamkniętych.

W ZOO odbywają się lekcje dla dzieci i młodzieży, w tym specjalne zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych.

Wizytówką ZOO jest m.in. …

Więcej

Adres:

ul. Ratuszowa 1/3 03-461 WARSZAWA, POLSKA

Kontakt:

+48 (22) 619-40-41,
zoo@zoo.waw.pl
http://zoo.waw.pl

ZOBACZ TAKŻE:urodzinyzoozwierzęta