Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Zoe - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Zojka
Znaczenie : życie
Planeta : Słońce i Mars
Znane : Zooey Deschanel, Zoé Félix, Zoja Fiodorowa, Zoe Saldana
Imieniny : 16 lutego, 2 maja, 5 lipca
 

Historia imienia i znaczenie imienia Zoe

Imię Zoe jest imieniem pochodzenie greckiego, oznaczającym „życie”. Imię było popularne wśród pierwszych chrześcijan, jako sposób na ukazanie nadziei na życie wieczne. Kościół rzymskokatolicki uznaje dwie święte kobiety o imieniu Zoe z II i III wieku. Zostały zamęczone za swoje chrześcijańskie wierzenia w czasach, gdy Imperium Rzymskie nadal prześladowało chrześcijan. Chociaż Zoe to nazwa starożytnego pochodzenia, anglojęzyczny świat przyjął ją dopiero w XIX wieku. Dzisiaj imię Zoe jest bardzo popularne na arenie międzynarodowej. Zajmuje najwyższe pozycje we Francji i Australii, ale radzi sobie również wyjątkowo dobrze w Holandii, na Węgrzech, w Belgii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Irlandii Północnej i Szkocji, znajduje się także w Top 100 w Katalonii, Hiszpanii i Anglii.

Inna forma to Zoja, występująca głównie w krajach Europy Wschodniej. W Polsce w 2018 roku imię Zoe nadano 40 dziewczynkom, a formę Zoja aż 353.

Numerologia imienia Zoe

Imię Zoe to numerologiczna JEDYNKA, pasująca do pionierów i indywidualistów.

Jaka jest Zoe?

Zoe, jak przystało na numerologiczną jedynkę, jest naturalnym liderem. Z łatwością przychodzi jej zjednywanie sobie sprzymierzeńców oraz przyjaciół. Ma silną osobowość, wytrwale dąży do celu, nie oglądając się na innych. Nie lubi utartych ścieżek, dlatego nie ulega wpływom i podejmuje niezależne decyzje. Doskonale wie, do czego dąży i zazwyczaj osiąga wszystko, co sobie postanowi.

Znak zodiaku imienia Zoe

Imię Zoe pasuje do osób spod znaku Barana i Lwa, które najlepiej współgrają z jej charakterem.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Zoe:

Lisa Bonet i Lenny Kravitz, Samuel L. Jackson, Woody Harrelson

656 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent