Weleda
Weleda Baby

Zadar - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Zadarek
Znaczenie : ten, kto pojawił się jako dar; ten, kto jest darem
Planeta : Wenus
Znane :
Imieniny : brak

Historia i znaczenie imienia Zadar

Imię Zadar jest imieniem staropolskim, nie mającym swoich odpowiedników w innych językach. Złożone jest z członów Za- (być może tu: „jako”) i -dar („upominek, dar, ofiara”). Może oznaczać „tego, kto pojawił się jako dar”, „tego, kto jest darem”. Zadar to także nazwa miasta w Chorwacji.

Numerologia imienia Zadar

Liczba imienia Zadar to PIĄTKA, a więc liczba ludzi szczerych i sprawiedliwych, o stabilnym systemie wartości.

Jaki jest Zadar?

Co za magnetyzm! Nie ulega wątpliwości, że Zadar jest wyjątkowym człowiekiem, zarówno wrażliwym, jak i wysoce emocjonalnym. Urodził się, by przejąć władzę nad swym losem, by kreować i realizować swoje cele. Jest niezwykle aktywną osobą – pomysłowy, odważny i zdecydowany. Przekształca trudności w wyzwania, których podejmuje się z prawdziwą rozkoszą. Jest pełnym entuzjazmu indywidualistą, który imponuje innym. Jest również chętny do pomocy i skory do wspierania swoich przyjaciół, których zdobywa z łatwością. Jest błyskotliwy, niecierpliwy, często żyje w pośpiechu, przez co bywa mało tolerancyjny dla powolności innych. Zawsze mówi to, co myśli, brzydzi się kłamstwem, nie tolerując chociażby cienia nieszczerości. Zdecydowanie unika w swoim życiu ludzi fałszywych, których potrafi wytropić już z daleka.

Jako dziecko, Zadar jest wesoły i pełen radości. Warto zachęcać go do sportu oraz zdrowej, przyjemnej rywalizacji, którą uwielbia.

Znak zodiaku imienia Zadar

Imię Zadar odpowiednie jest przede wszystkim dla Wagi i dla pokrewnego znaku Byka, które świetnie współgrają z numerologiczną Piątką. Można polecić je także Bliźniętom, Wodnikom i Rakom.

528 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent