Wiesław

Wiesław - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Wiesiu, Wiesiek
Znaczenie : niejednoznaczne; patrz niżej
Planeta : Wenus i Neptun
Znane : Wiesław Chrzanowski, Wiesław Drzewicz, Wiesław Gołas, Wiesław Michnikowski, Wiesław Ochman
Imieniny : 22 maja, 7 czerwca, 21 listopada i 9 grudnia

Historia imienia


Wiesław to skrót od dłuższego, słowiańskiego imienia
, które brzmiało zapewne Więcesław – „więcej sławy” lub Wielisław – „nakazujący sławę”.

Znaczenie imienia

„więcej sławy” lub „nakazujący sławę”.

 Numerologia imienia Wiesław

Liczba tego imienia równa jest SIEDEM, a siódemka każe odwracać wzrok od spraw niskich i przyziemnych i kierować go ku rzeczom wzniosłym i górnym. Imię Wiesław jest naładowane wpływami żywiołu powietrza, przez co wywołuje skojarzenia romantyczne i poetyckie; jawi się otoczone mgiełką tajemnicy i powietrzną zwiewnością. Jeżeli to wrażenie przełożyć na symbole astrologii, okaże się, że patronami tego imienia są Wenus i Neptun.

Jaki jest Wiesław?

Na ogół imię to zostaje nadane ludziom, którzy są wrażliwi i mają dusze raczej subtelnych artystów niż twardych zapaśników. Wiesławowie są uczuciowi, łatwo się wzruszają i często są obdarzeni talentami do sztuk pięknych. Owa wrażliwość łączy się u nich z entuzjazmem i żywiołowością. Gdy trzeba podjąć decyzje, gdzieś pójść, wyruszyć na wyprawę – Wiesław nie zastanawia się długo. Częściej popełnia błędy z powodu pochopności swoich kroków i nadmiernego ryzyka niż przez powolność czy konserwatyzm. Wiesławowie trzymają się z daleka od zbyt brutalnej walki o byt, od zbyt twardej konkurencji. Wolą mieć dużo czasu niż nadmiar pieniędzy. Wolą czekać, aż przyjdzie ich czas i ktoś ich odkryje, niż na siłę pchać się do przodu. Przy wszystkich swoich zaletach są lubiani i wiele w życiu zawdzięczają swoim przyjaciołom. Również z kobietami łatwo znajdują wspólny język.

Znak zodiaku imienia Wiesław

}Wiesław to imię jakby stworzone dla powietrznego znaku Wagi. Na drugim miejscu wymienimy znak Ryb, w którym silne są obie planety: zarówno Wenus, jak i Neptun. Dobrze też zgadza się imię Wiesław z charakterem Byka, Raka, Wodnika, Panny, a także Bliźniąt i Strzelca. Mniej pasuje do poważnych Koziorożców czy nazbyt dynamicznych Skorpionów, Lwów i Baranów.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie