UD

Werner - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Wernerek, Wernuś
Znaczenie : bronić armii, wojska
Planeta : Księżyc i Wenus
Znane : Werner Heisenberg, Werner Günthör, Werner Jaeger, Verner Lička, Werner Rathmayr, Werner Schuster
Imieniny : 2 lutego, 4 lipca, 19 kwietnia i 1 października
 

Historia i znaczenie imienia Werner

Imię Werner ma pochodzenie germańskie. Jest złożone z dwóch elementów: wern, od słowa wehren oznaczającego „bronić” oraz Heer znaczącego „armia, wojsko”.

Numerologia imienia Werner

Liczba imienia Werner to numerologiczna DWÓJKA, charakteryzująca osoby ze stabilnym i praktycznym podejściem do życia.

Jaki jest Werner?

Wernera można opisać jako stabilność i dyscyplinę. Jest osobą raczej konserwatywną, niezwykle przywiązaną do przestrzegania zasad. Preferuje budować rzeczy na solidnych i metodycznie zorganizowanych podwalinach. Nie lubi się spieszyć, woli spokojnie przemyśleć każdą kwestię kilka razy. Zazwyczaj w wyniku takiego myślenia powstaje stabilna i użyteczna struktura, co czyni z Wernera zdolnego inżyniera i wynalazcę.

Werner jest przewidywalny i tego oczekuje od świata, nie lubi niespodzianek. Nie sili się na spontaniczność czy szaleństwo. Docenia stałość i opanowanie także u innych, osoby nieprzewidywalne napawają go chęcią ucieczki.

Jest on godny zaufania, bezpośredni, można go wręcz nazwać uosobieniem poświęcenia i dobrej organizacji. Jest kręgosłupem i kotwicą w swoich relacjach, karierze i społecznościach. Werner cechuje się także punktualnością, uporządkowaniem i całkowitą uczciwością. Ciężka praca przychodzi mu naturalnie, jest w niej niezawodny. Jest to osobowość, na którą zawsze można liczyć.

W życiu miłosnym Werner nie jest przesadnym romantykiem. Jeśli jednak się zakocha, to już na zawsze, jest wierny i przywiązany do tej jedynej osoby. Zapewnia stabilne, bezpieczne życie, bez zbędnych szaleństw, ale też bez negatywnych emocji.

Znak zodiaku imienia Werner

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Wernera to Byk i Waga, którym najbliżej do jego stabilnej i spokojnej osobowości.

744 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent