Weleda
Weleda Baby

Waleriana - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Walerianka, Walcia
Znaczenie : być zdrowym, silnym lub walecznym
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane :
Imieniny : 17 czerwca
 

Historia i znaczenie imienia Waleriana

Imię Waleriana jest imieniem pochodzenie łacińskiego. Pochodzi od słowa valere, co oznacza „być zdrowym, silnym” lub „walecznym”. Imię zostało spopularyzowane w średniowieczu, szczególnie we Francji, w hołdzie świętej z III wieku o tym imieniu, która zgodnie z legendą przyniosła własną głowę swojemu spowiednikowi – biskupowi, który ją nawrócił.

Męski odpowiednik imienia Waleriana to Waleriusz, który był również rzymskim nazwiskiem w czasach starożytności. Nazwa waleriana to także nazwa preparatów leczniczych pozyskiwanych z korzeni kozłka lekarskiego, stosowanych na uspokojenie i lepszy sen.

Numerologia imienia Waleriana

Liczba imienia Waleriana to numerologiczna TRÓJKA, opisująca osoby obdarzone radością i optymizmem.

Jaka jest Waleriana?

Waleriana jest z natury bardzo radosna i radość tę roztacza wokół siebie. Jest wielkoduszna, łagodna i obdarzona dużym urokiem osobistym. Cechuje się także dużą wrażliwością, przez co w potrzebie zawsze można na nią liczyć.

Waleriana jest inteligentna i szybko nabywa nowe umiejętności. Posiada otwarty umysł, szerokie horyzonty myślowe i jest niezwykle chętna do poznawania wszystkiego, co do tej pory nieodkryte.  Łatwo zawiera nowe kontakty społeczne, a ludzie zazwyczaj od razu ją lubią i okazują sympatię.

Jest pozytywnie nastawiona do życia. Dzięki jej cechom i odrobinie szczęścia, zazwyczaj osiąga wszystko, co sobie postanowi. A nawet jeśli nie uda jej się czegoś osiągnąć, to zachowuje swoje pozytywne, radosne podejście i pogodę ducha.

Znak zodiaku imienia Waleriana

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Waleriany to Wodnik i Strzelec, które doskonale współgrają z jej pozytywnymi wibracjami życiowymi.

183 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent