Tymon
UD

Tymon - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Tymonek, Tymunio, Tymuś, Tymek
Znaczenie : ten, który czci
Planeta : Jowisz i Księżyc
Znane : Tymon Terlecki, Tymon Tymański, Tymon Zaborowski, Tymon Niesiołowski
Imieniny : 19 kwietnia, 28 września
 

Historia i znaczenie imienia Tymon

Imię Tymon ma pochodzenie greckie. Wywodzi się od słowa, które oznacza „ten, który czci”.

W Polsce imię to w 2020 roku uplasowało się na 14. pozycji pod względem częstości jego nadania.

Numerologia imienia Tymon

Liczba imienia Tymon to numerologiczna SZÓSTKA,  określająca osoby kierujące się w życiu rozsądkiem, wyważone i spokojne.

Jaki jest Tymon?

Dla Tymona istotne są potrzeby innych. Dba, by każdemu w jego otoczeniu dobrze się wiodło. Jest chętny do pomocy i wspierania, zarówno bliskich mu osób, jak i tych dalszych. Tymon zazwyczaj podąża w życiu za swoim rozsądkiem. Starannie zastanawia się, zanim podejmie decyzje. W nieznacznym stopniu kierują nim emocje, na pewno nie jest osobą, która rzuca się bezrefleksyjnie w wir wydarzeń. Jest szanowany wśród ludzi, którzy liczą się z jego zdaniem i doceniają przemyślane decyzje. Dla Tymona niezwykle ważna jest rodzina, którą stawia na pierwszym miejscu. To dla rodziny jest skory do poświęceń i wyrzeczeń. Zdarza się, że bywa nadopiekuńczy i nadmiernie wyręcza swoich najbliższych, do tego stopnia, że może starać się wręcz ich kontrolować. Tymon jest osobą, której zaufanie można łatwo zdobyć. Lubi ludzi, jest otwarty na nowe kontakty społeczne. Nie jest jednak typem szalonego imprezowicza, ceni sobie raczej spokojne rozmowy na wartościowe tematy. W życiu zawodowym doskonale odnajduje się w zadaniach nastawionych na współpracę z innymi. Nie jest raczej typem lidera, obca mu jest rywalizacja czy dążenie do celu za wszelką cenę. Chętnie jednak oddaje się danej sprawie, szczególnie jeśli widzi jej słuszność.

Znak zodiaku imienia Tymon

Imię Tymon najlepiej pasuje do znaków Byka i Skorpiona, które najlepiej pasują do jego spokojnego charakteru oraz oddanie rodzinie.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Tymon:

Aleksandra Kasprzyk, Alicja Janosz, Tatiana Okupnik

556 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent